Jestes tutaj: Home » FILM » Wielka dama polskiej sceny skończyła 101 lat

Wielka dama polskiej sceny skończyła 101 lat

(fot. materiały prasowe)6 lutego Danuta Szaflarska obchodziła 101 urodziny. Z tej okazji jej miłośnicy na koncie Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku mogli złożyć jej życzenia.

Jej życie to scenariusz na niejeden film. Zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i teatralnych. Za swoje kreacje była nagradzana Orłem, Złotym Lwem i Złotą Kaczką. Pełniła rolę łączniczki w czasie Powstania Warszawskiego. W 2013 roku jako pierwsza aktorka i pierwsza kobieta w historii została uhonorowana Polską Nagrodą Filmową Orzeł – za osiągnięcia życia. Grała m.in. w Starym Teatrze w Krakowie, w Teatrze Kameralnym w Łodzi, Teatrze Dramatycznym, Narodowym i Współczesnym w Warszawie. Później, gościnnie występowała na deskach prawie wszystkich warszawskich Teatrów. Zagrała m.in. w filmach „Skarb”, „Zakazane piosenki”, „Dolina Issy” czy „Pora umierać”.

Obecnie Danuta Szaflarska przebywa w szpitalu, gdzie trafiła z powodu wody w płucach. W tej sytuacji Teatr Żydowski postanowił przełożyć premierę sztuki w której występuje aktorka.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony