Jestes tutaj: Home » FILM » Ogłoszono nominacje do Orłów 2016

Ogłoszono nominacje do Orłów 2016

(fot. materiały prasowe)Znamy nominowanych do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2016. Najwięcej nominacji zdobył film „Body/Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Kto jeszcze ma szanse na zdobycie tej prestiżowej statuetki?

Niekwestionowanym faworytem w walce o Orła jest film Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”, który otrzymał aż dziewięć nominacji – w tym w kategorii film. O najwyższe filmowe wyróżnienie powalczą także obrazy „Moje córki krowy” i „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, które otrzymały siedem nominacji. W kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca nominowane zostały: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza i Gabriela Muskała. O statuetkę za najlepszą rolę męską powalczą: Marian Dziędziel, Janusz Gajos i Maciej Stuhr. W kategorii najlepsza reżyseria nominację otrzymali: Jerzy Skolimowski („11 minut”), Magnus von Horn („Intruz”), Małgorzata Szumowska („Body/Ciało”). Za najlepszą role drugoplanową nominowani zostali: Anna Dymna, Ewa Dałkowska, Kinga Preis, Adam Woronowicz, Marcin Dorociński, Wojciech Pszoniak. Pełna lista nominowanych znajduje się na stronie Polskich Nagród Filmowych (www.pnf.pl )

Laureatów Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2016, wybierają Członkowie Polskiej Akademii Filmowej, do której należy ponad 600 osób. O tym, kto w tym roku otrzyma zasłużoną statuetkę dowiemy się 7 marca, podczas Ceremonii rozdania nagród.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony