Jestes tutaj: Home » slider » Barcelona upokorzyła Valencię w Pucharze Króla. Dwa hat tricki duetu Messi-Suarez

(fot. materiały prasowe)FC Barcelona pokonała na własnym boisku Valencię 7:0 i przed rewanżowym meczem na Estadio Mestalla może być pewna awansu do finału Copa del Rey. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył duet Luis Suarez i Lionel Messi!

Kolejny niezapomniany wieczór przeżyli kibice dumy Katalonii, którzy na wypełnionym prawie po brzegi Camp Nou oglądali prawdziwą kanonadę w wykonaniu swoich ulubieńców. Od pierwszych minut spotkania gospodarze grający wysokim pressingiem, atakowali, stwarzając zagrożenie plod bramką Nietoperzy. Już w 7 minucie wynik meczu otworzył Luis Suarez, wykorzystując dokładne podanie od Neymara. W 12 minucie po pięknej zespołowej akcji i finezyjnym zgraniu piłki przez Aleixa Vidala Urugwajczyk zdobył swojego drugiego gola w meczu. W 29 minucie było już 3:0 po akcji Messiego który, sprytnym strzałem zewnętrzną częścią buta skierował futbolówkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą Barcelona miała doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu, ale Neymar nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek.

Bramkowy festiwal Barcy trwała również po przerwie. Mimo wysokiego prowadzenia, miejscowi w dalszym ciągu byli głodni i pazerni na kolejne gole, co zaowocowało trafieniami Messiego w 59 i 74 minucie oraz Suareza w 83 i 88. Tym samym El Pistolero zakończył mecz z czterema bramkami, a Leo Messi z trzema. Były to 499, 500 i 501 gole fenomenalnego Argentyńczyk w karierze. Rywalem Barcelony w finałowym starciu będzie Sevilla albo Celta Vigo. Pierwszy mecz dziś o godz. 20:30

Tymczasem  już za dziesięć dni swoje rozgrywki wznawia Liga Mistrzów, a podopieczni Luisa Enrique wydają się coraz bardziej rozpędzać i szalenie trudno w tym momencie wskazać drużynę w Europie, która mogłaby zatrzymać katalońską maszynę.