Jestes tutaj: Home » FILM » Roman Kłosowski kończy karierę

Roman Kłosowski kończy karierę

(fot. materiały prasowe)Zagrał kilkadziesiąt ról w filmie i w teatrze. Popularność przyniosła mu rola w serialu „Czterdziestolatek”, gdzie brawurowo wcielił się w postać Maliniaka. Po ponad 60 latach pracy zawodowej Roman Kłosowski kończy karierę. Powodem jest zły stan zdrowia aktora, który w tym roku skończy 87 lat.

Roman Kłosowski urodził się w 1929 roku w Białej Podlaskiej. Już jako nastolatek wyprowadził się do Warszawy, gdzie rozpoczął studia w PWST. Ukończył dwa wydziały: aktorki i reżyserski. Chwilę później zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego w Szczecinie. Przez lata swojej zawodowej pracy występował na scenach Teatru Dramatycznego, Ludowego,  Nowego. W 1976 roku objął stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Łodzi. Ostatnim Teatrem z którym był związany jest Teatr Syrena, gdzie występował do 1991 roku. Największą popularność przyniósł mu serial „Czterdziestolatek”, gdzie wcielił się w rolę technika – Romana Maliniaka.

Koniec kariery jest związany ze złym stanem zdrowia aktora, który przed rokiem poddał się operacji oczu. Kłosowski cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej, w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia siatkówki.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony