Jestes tutaj: Home » FILM » Polak zagrał w filmie, który walczy o Oscara

Polak zagrał w filmie, który walczy o Oscara

(fot. materiały prasowe)Polski aktor, Kamil Dobrowolski zagrał w nominowanym do Oscara filmie „Syn Szawła” w reżyserii  László Nemesa.

Dobrowolski jest absolwentem Akademii Teatralnej, wydziału lalkarskiego w Białymstoku. Grał w przedstawieniach „Piotruś Pan”, „Najmniejszy samolot na świecie”, „Solartaxi. Samochód na słońce” czy „Blee”. Na co dzień związany z Teatrem Lalek, dzięki węgierskiej produkcji będzie miał szanse zaprezentować się szerokiej widowni. Film opowiada historię więźnia obozu Auschwitz-Birkenau, na krótko przed wybuchem buntu członków Sonderkommando. Mimo nieludzkich warunków i rzeczywistości, której nie sposób zrozumieć, Szaweł próbuje nie zatracić w sobie człowieka, którym był dawniej. Młody Rzeszowianin wcielił się w postać brutalnego kapo – Mietka. Co ciekawe, prócz serialowego epizodu, „Syn Szawła” jest dla Kamila Dobrowolskiego filmowym debiutem.

Nominacja do Oscara to nie pierwsze wyróżnienie dla węgierskiego obrazu „Syn Szawła”. Film otrzymał już Złotego Globa oraz Grand Prix Festiwalu w Cannes. Do polskich kin, dzieło węgierskiego twórcy trafi 22 stycznia. O tym, czy film zostanie nagrodzony Oscarem, dowiemy się 28 lutego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony