Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Kolejny tom z amsterdamskiego cyklu mistrza kryminału

Kolejny tom z amsterdamskiego cyklu mistrza kryminału

(fot. materiały prasowe)Detektyw Pieter Vos poszukuje zaginionego dziecka – ośmioletniej dziewczynki, która najprawdopodobniej została porwana omyłkowo. Córka biednej gruzińskiej emigrantki była ubrana tak samo jak jedynaczka z bogatej, uwikłanej w międzynarodowe konflikty rodziny.

Podczas święta Sinterklaasa obchodzonego hucznie na ulicach Amsterdamu nietrudno było pomylić różowe kurteczki z My Little Pony. A jednak nic nie jest oczywiste. Początkowo żądania porywaczy mają wyraźnie polityczny charakter. Media milczą, a sprawcę przejmują służby specjalne. Co łączy współczesne wydarzenia w Amsterdamie z tragedią Srebrenicy sprzed dwudziestu lat? Dlaczego Vos i współpracująca z nim Laura Bakker – jedyni naprawdę zaangażowani w poszukiwania małej Gruzinki i przejęci losem jej matki – mają wciąż utrudniane zadanie? Czy rzeczywiście porwano „niewłaściwą dziewczynkę”? Ile warte jest życie małej imigrantki w obliczu toczącej  się wielkiej gry politycznej?

David Hewson dał się już poznać polskim czytelnikom dzięki mrocznej serii na podstawie popularnego serialu Dochodzenie. Jest także autorem opublikowanych w Marginesach książek, m.in. Domku dla lalek – w których czytelnicy mogli już poznać bohatera serii Petera Vosa. Przygotowując się do pisania kolejnych powieści, Hewson spędza dużo czasu w miejscach, w których zamierza osadzić akcję, dzięki czemu świetnie oddaje ich atmosferę i specyfikę. Autor, jak zawsze mroczny, tym razem schodzi wprost do piekieł Amsterdamu. Nie tworzy prostych historii, nie szuka oczywistych rozwiązań. 

David Hewson – (ur. 1952) bestsellerowy brytyjski pisarz znany na świecie ze znakomitych pomysłów fabularnych i doskonale skonstruowanych powieści. Umie precyzyjnie przedstawiać fakty, ale niekoniecznie w najbardziej oczywisty sposób. Jego powieści kryminalne i sensacyjne, których akcja rozgrywa się w europejskich miastach nie schodzą z list bestsellerów. W wieku siedemnastu lat porzucił naukę i rozpoczął pracę w lokalnej gazecie w północnej Anglii, później współpracował z „The Times” i „The Independent”. Od czasu debiutu w 1986 roku wydał około dwudziestu książek.

Tytuł: Niewłaściwa dziewczynka
Autor: David Hewson
Przekład: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Premiera: 13 stycznia 2016
Cena: 37,90 zł
Stron: 448
Książka dostępna także w wersji e-book

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony