Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Make Music Not Pain

Make Music Not Pain

(fot. materiały prasowe)Po tym jak obcokrajowiec, muzyk Nidal Kalboneh, został zaatakowany w Poznaniu, Teatr Polskim nie zgadza się z agresją i nienawiścią. Chcą pokazać, że złe rzeczy przemijają, a pozostaje tylko muzyka i miłość.

Dlatego też 22 stycznia 2016 roku o godz. 20.30 w Teatrze Polski na Malarni odbędzie się koncert Make Music Not Pain – róbcie muzę nie zadymy! Dochód z zakupionych biletów przeznaczony zostanie na produkcję antydyskryminacyjnego wideoklipu. 

Utwory na koncercie
W większości będą to kompozycje autorskie zespołu. Będzie to więc mieszanka palestyńsko-tureckopolska, melodii, pieśni i rytmów. W repertuarze znajdzie się również cover jednego z polskich zespołów, pieśń o mamie w języku arabskim, a także opowieści z krajów arabskich. Tematyką łączącą te utwory będzie miłość, a także pokój, który łączy ludzi, a nie dzieli. Gatunkowo muzyka będzie mieszanką: jazzu, rocka i muzyki klasycznej.

Nidal Kalboneh
Palestyński muzyk i kompozytor. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych w różnych krajach: Francja, Włochy, Norwegia, Szwecja, Dania, Ghana i w Palestynie. Zaczął grać kiedy miał 12 lat w szkole muzycznej w Palestynie. Kontynuował naukę również na wyjeździe do Kanady na Uniwersytecie w Toronto. Obecnie bierze udział w różnych projektach i warszatatach związanych z muzyką i tańcem, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

Fatih Kagan Emre
Muzyk i śpiewak pochodzący z Turcji. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął kiedy był dzieckiem i tak już zostało.

Tomasz Citak
Urodził się 1 maja 1988 roku w Nowym Sączu. Skrzypek, altowiolista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec i kompozycji oraz Universitat der Kunste w Berlinie w klasie kompozycji. Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym miasta Poznania. Występował w wielu miastach w kraju i za granicą.

Marcin Ciszyński
Inżynier, obieżyświat, pasjonat wspinaczki, gitarzysta. Szymon Góralczyk Opowiadacz z grupy Karawana Opowieści. Podróżuje opowiadając historie z różnych kręgów kulturowych, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najbardziej lubi opowiadać na boso. Wierzy, że słowo ma moc kształtowania rzeczywistości.

Make Music Not Pain
Koncert charytatywny
22 stycznia 2016 godz. 20.30
Teatr Polski w Poznaniu Malarnia

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony