Jestes tutaj: Home » slider » Peter Prevc mistrzem świata w lotach narciarskich

Peter Prevc mistrzem świata w lotach narciarskich

(fot. materiały prasowe)Peter Prevc został w niedzielę mistrzem świata w lotach narciarskich. Tym samym Słoweniec potwierdził, że w tym sezonie jest absolutnym dominatorem narciarskich skoczni.

Następca Juri Tepesa i Roberta Kranjca, w wielkim stylu potwierdził swoją hegemenonię w jednej z najbardziej popularnych zimowych dyscyplin sportu. Prevc udźwignął rolę faworyta jaka ciążyła na liderze Pucharu Świata i zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni.

Na skoczni w Bad Mitterndorf (HS 225 ) reprezentant Słowenii dwukrotnie poprawiał rekord skoczni (243 i 244 m.) nie pozostawiając żadnych złudzeń swoim rywalom.

Zawody rozstrzygnięto po trzech seriach, gdyż czwarta z uwagi na zbyt silny wiatr została odwołana.

Najlepszym z biało-czerwonych był Dawid Kubacki, który zajął 15 miejsce. Kamil Stoch nie przeszedł eliminacji (zajął w nich 42 miejsce na 45 startujących) i nie zakwalifikował się do konkursu głównego.

W konkursie drużynowym najlepsi okazali się Norwegowie skaczący w składzie: Fannamel, Forfang, Tande, Gagnes którzy o ponad 100 metrów wyprzedzili Niemców. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.

Wyniki zawodów (czołowa ósemka):
1. Peter Prevc 640,1 pkt
2. Keneth Gagnes 636,8
3. Stefan Kraft 629,2
4. Johann Andre Forfang 602
5. Noriaki Kassai 600,4
6. Severin Freund 565,3
7. Anders Fannamel 543,9
8. Richard Freitag 542,8

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony