Jestes tutaj: Home » slider » Zwycięstwo Polski na inaugurację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

Zwycięstwo Polski na inaugurację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

(fot. materiały prasowe)Nasi szczypiorniści w swoim pierwszym spotkaniu europejskiego czempionatu, po dramatycznym spotkaniu pokonali Serbów 29-28 (14-15).

Polska po raz pierwszy w historii, jest gospodarzem tak dużej i prestiżowej imprezy. W czterech miastach ( Kraków, Gdańsk, Katowice, Wrocław) 16 drużyn przez najbliższe dwa tygodnie, będzie rywalizować o prymat w europejskim handballu oraz dodatkowo o przedłużenie szans na bilet do Rio. W opinii wielu fachowców i ekspertów, jest to najsilniej obsadzony turniej w historii tej dyscypliny. Gospodarze imprezy, rozgrywający swe meczy w krakowskiej Tauron Arenie za grupowych rywali mają Serbie, Macedonie i mistrzów świata Francuzów. W pozostałych grupach los skojarzył: Chorwację, Islandię, Białoruś i Norwegię (gr.B), Hiszpanie, Szwecję, Niemcy, Słowenię (gr C), Danie,Węgry, Rosje, Czarnogórę (gr D).

W drugiej fazie grupowej po trzy najlepsze zespoły z grupy A i B oraz z grup C i D łączą się z zaliczeniem wyników jakie uzyskały w pierwszej fazie mistrzostw. Następnie z sześcio drużynowych grup, po dwie najlepsze awansują do półfinałów.

Polacy w swym pierwszym spotkaniu długo męczyli się z ambitnie grającą reprezentacją Serbii. Przez długi czas meczu wynik oscylował w granicach remisu. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie tego pojedynku katem biało czerwonych był Nemanja Nenadić, który w całym meczu zdobył 7 bramek. Gdy w 45 minucie Polacy ze stanu 16-18 wyciągnęli na 21-18 wydawało się, że rywale już się nie podniosą. Jednak niefrasobliwa gra naszych szczypiornistów (dwie stracone bramki podczas gry w przewadze) sprawiły, że 15 tysięcy kibiców dopingujących nasz zespół, do końca drżeli o wynik.

Mecz rozstrzygnął się w ostatniej minucie gdy przy stanie 29-28 Sławomir Szmal obronił rzut karny wykonywany przez Nikcevica, mimo, że w 5 poprzednich próbach polski bramkarz był bez szans na skuteczną interwencję. Jak widać polska Kasa wciąż trzyma się mocno.

MVP spotkania został wybrany lewy rozgrywający biało czerwonych Michał Jurecki.

Kolejnym rywalem polskich szczypiornistów będzie groźna i niewygodna dla nas Macedonia, z którą Polska dwukrotnie podczas wielkich imprez przegrała.

Komplet wyników pierwszego dnia:
Polska – Serbia 29-28
Francja – Macedonia 30-23
Chorwacja – Białoruś 27-21
Islandia – Norwegia 26-25

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony