Jestes tutaj: Home » FILM » Enemef: Noc Polskiego Kryminału

Enemef: Noc Polskiego Kryminału

(fot. materiały prasowe)Enemef: Noc Polskiego Kryminału to spotkanie oko w oko z największymi twardzielami naszego rodzimego kina. Na wielkim ekranie zobaczymy znajome, niewzruszone twarze o przenikliwym spojrzeniu, których wyraz nie zmienia się, nawet gdy dłoń pociąga za spust i to bez względu na to, po której stronie lufy się znajdują.

Będzie akcja, pościgi, słynny Boguś Linda w szczycie formy, zacięta walka dobra i zła oraz moc kultowych, ostrych tekstów, które zna każdy.

Noc Polskiego Kryminału to porcja mocnej rozrywki, obok której nie można przejść obojętnie. W repertuarze:
– niezwykle realistyczny Pitbull. Nowe porządki – premierowo!
– okrzyknięty najlepszym filmem Patryka Vegi Pitbull,
– kultowy film Pasikowskiego Psy,
– mroczny i kontrowersyjny Fotograf.

Dołącz do Nocy Polskiego Kryminału na Facebooku: http://on.fb.me/1RxCE1G
Więcej informacji: http://www.enemef.pl

Enemef: Noc Polskiego Kryminału odbędzie się 22 stycznia (piątek) jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Ceny biletów: od 25 do 33 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 6:30 rano

Kolejność emisji filmów: Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 17 stycznia. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 18 stycznia wieczorem.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpocznie się 13 stycznia.

Opisy filmów:

„Pitbull. Nowe porządki” – Premierowo!
Polska 2016, 133′
reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski, Michał Kula, Bogusław Linda
muzyka: Łukasz Targosz
Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 22 stycznia)!

Długo wyczekiwana kontynuacja wydarzeń z filmu i serialu Pitbull z 2005 roku. To zupełnie nowy, bardzo realistyczny obraz polskiej policji i świata przestępczego, wszystkie sceny i dialogi zostały zaczerpnięte z życia.

Policjant z mokotowskiej komendy o pseudonimie „Majami” zajmuje się rozpracowywaniem grupy gangsterów i natrafia na bohaterów z poprzedniej części filmu (Gebels, Igor i Barszczyk). Sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozgryza Grupę Mokotowską przy pracy nad tematem „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię zabójstw i porwań. Policjanci obydwu komend uświadamiają sobie, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją w Polsce i muszą połączyć swoje siły, aby ją rozpracować.

Film przepełniony akcją i mocnymi dialogami oraz z doskonałą obsadą aktorską (m.in. Bogusław Linda, Maja Ostaszewska, Andrzej Grabowski) ma spore szanse, by powtórzyć sukces Patryka Vegi sprzed 10 lat.

„Pitbull”
Polska 2005, 97′
reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Weronika Rosati, Rafał Mohr, Krzysztof Stroiński, Andrzej Grabowski, Marcin Dorociński
muzyka: Radosław Łukas (pseud. Luka)

Film akcji, który w dużej mierze za sprawą swojej autentyczności odniósł spektakularny sukces i stał się jak dotąd najlepszym dziełem w dorobku Patryka Vegi.

Said (Waldemar Walisiak) działający w warszawskim półświatku odpowiada za liczne porwania oraz morderstwa ormiańskich handlarzy i ukrywa się za granicą. Czai się na niego „sędzia” przestępczego świata Wor (Ryszrad Filipski). Wor planuje wyeliminować Saida wykorzystując warszawskich policjantów. Do swojej gry angażuje oficera Despero i wystawia mu córkę Saida, dzięki czemu mężczyzna zostaje zwabiony do Warszawy…

Trzymający w napięciu i wciągający film ukazujący polską policję z nowej perspektywy, zupełnie innej niż we wszystkich wcześniejszych produkcjach.

„Psy”
Polska 1992, 104′
reżyseria: Władysław Pasikowski
scenariusz: Władysław Pasikowski
obsada: Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos, Agnieszka Jaskółka
muzyka: Michał Lorenc

Jeden z najsłynniejszych polskich filmów sensacyjnych, który za sprawą charakterystycznej roli Bogusława Lindy i ostrych, dosadnych tekstów, przez wielu jest uznawany za kultowy.

Dawni funkcjonariusze UB przechodzą weryfikację i rozpoczynają pracę w policji. Jednym z nich jest Franz, który swoją karierę w poprzednim systemie zawdzięczał małżeństwu z córką ministra, która go porzuciła. Mężczyzna stając do walki ze światem przestępczym odkrywa, że są w nim również jego byli koledzy po fachu. Gdy podczas jednej z akcji Franz traci trzech swoich ludzi, postanawia się zemścić. Liczy na pomoc swojego przyjaciela Ola, ale ten nie wykazuje chęci do współpracy. Jak się okazuje, nie jest to jedyny powód do zawodu…

Psy to wyjątkowy film lat 90-tych, który stał się prekursorem polskiego kina akcji. To pierwsza rodzima produkcja tego gatunku, która potrafiła tak mocno zadziałać na wyobraźnię widzów.

„Fotograf”
Polska 2014, 107′
reżyseria: Waldemar Krzystek
scenariusz: Waldemar Krzystek
obsada: Tatyana Arntgolts, Alexandr Baluev, Agata Buzek, Tomasz Kot, Sonia Bohosiewicz
muzyka: Maciej Zieliński

Mroczny thriller Waldemara Krzystka, znanego z takich filmów, jak „80 milionów”, czy „Mała Moskwa”. Film ten przywołując fakty dotyczące Armii Radzieckiej z lat 70-tych wzbudził wiele kontrowersji w Rosji i zakazano tam jego dystrybucji.

W Moskwie grasuje seryjny morderca, któremu policja nadała przydomek „Fotograf”, ponieważ przy swoich ofiarach zostawia tabliczki z numerami, które są stosowane przez techników policyjnych fotografujących miejsca zbrodni. Śledztwo przenosi ekipę dochodzeniową do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, gdzie wsparcia udziela im polski oficer. W ekipie prowadzącej sprawę znajduje się policjantka Natasza będąca jedyną osobą, która widziała mordercę i przeżyła.

To trzymający w napięciu dreszczowiec ukazujący korzenie zła, w którym seria tajemniczych morderstw okazuje się jedynie czubkiem góry lodowej.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony