Jestes tutaj: Home » slider » Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2015

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2015

(fot. materiały prasowe)Tego należało się spodziewać. W 81 plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca roku, zwyciężył Robert Lewandowski. Piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium jest pierwszym od 1982 roku przedstawicielem gier zespołowych, który triumfował w tym niezwykle prestiżowym plebiscycie.

Gala w Teatrze Polskim jak co roku, zgromadziła całą śmietankę polskiego sportu. Poza obecnymi gwiazdami, spotkać można również sportowców którzy kiedyś podbijali serca kibiców, jak choćby Irenę Szewińską dla której był to już 50 bal!

Jak podkreślali wszyscy laureaci, zdobycie statuetki autorstwa rzeźbiarza Andrzeja Renesa jest dla nich jednym z najważniejszych osiągnięć, gdyż o ich przyznaniu decydują kibice oddający swoje głosy. W historii plebiscytu najwięcej bo aż 5 zwycięstw odniosła Justyna Kowalczyk, czterokrotnie zwyciężali Adam Małysz oraz lekkoatletki; wspomniana Szewińska oraz Stanisława Walasiewicz .

W tegorocznym plebiscycie od początku faworytem był Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski swoimi wspaniałymi występami i 13 bramkami strzelonymi w eliminacjach do Mistrzostw Europy we Francji zapewnił naszej drużynie awans do najważniejszej tegorocznej imprezy piłkarskiej. Również znakomita gra w drużynie mistrza Niemiec, Bayernie, 49 goli strzelonych w całym roku, a w szczególności 5 strzelonych Wolfsburgowi w 9 minut sprawiły, że o naszym piłkarzu było głośno na całym świecie.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęła Anita Włodarczyk – mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem, a na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Radwańska, aktualnie 4 rakieta rankingu WTA, zwyciężczyni ubiegłorocznego turnieju Masters, w którym gra 8 najlepszych tenisistek świata.

Końcowa kolejność w 81 plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP:
1. Robert Lewandowski
2. Anita Włodarczyk
3. Agnieszka Radwańska
4. Paweł Fajdek
5. Michał Kubiak
6. Piotr Małachowski
7. Joanna Jędrzejczyk
8. Rafał Majka
9. Michał Jurecki
10.Rafał Sonik

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony