Jestes tutaj: Home » slider » Lech Poznań rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Lech Poznań rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

(fot. materiały prasowe)Mistrz Polski poznański Lech, po kilkunastu dniach urlopu, rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2015/2016.

Poznaniacy, którzy jesienią rozegrali najwięcej meczów w całej stawce (aż 38) spotkali się na pierwszym oficjalnym treningu, który odbył się na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej.

Na przełomie roku w kadrze pierwszego zespołu doszło do pewnych zmian personalnych.

Kolejorza zasilił hiszpański pomocnik Sisi, którego zarekomendował pracujący z nim w Osasunie Jan Urban oraz powracający z wypożyczenia Maciej Wilusz i bramkarz Mateusz Lis. Z kolei po zakończonych kontraktach, klub nie przedłużył umowy z Maciejem Gostomskim i Dawidem Holmanem. Z drużyną, która w czerwcu ubiegłego roku świętowała 7 mistrzowski tytuł w historii klubu pożegnali się także Kasper Hamalainen oraz wypożyczony do FC Heidenheim (2 Bundesliga) Denis Thomalla.

W związku z dużą stratą punktową w tabeli, poznańscy kibice zastanawiają się jaką transferową ofensywę szykują sternicy Kolejorza. Póki co wieści są mało optymistyczne, gdyż poza wspomnianym Sisim, nie przybył nikt. Dziś klub poinformował, że do czerwca 2019 roku przedłużono kontrakt z Jasminem Buriciem.

Nie podlega jednak wątpliwości,że jeśli Kolejorz chce zakwalifikować się do pierwszej ósemki i włączyć się do walki o czołowe pozycje w lidze, konieczne jest pozyskanie przynajmniej jednego skutecznego napastnika, zwłaszcza że przedłuża się czas rekonwalescencji Marcina Robaka.

Poznaniacy przejdą w najbliższych dniach badania, a w planach przygotowawczych przed startem rundy są obozy na Cyprze i w Hiszpanii.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony