Jestes tutaj: Home » FILM » Zagubiony Johnny Depp

Zagubiony Johnny Depp

(fot. materiały prasowe)Amerykański aktor urodzony w Owensboro w stanie Kentucky. Swoje młodzieńcze lata poświęcił grze na gitarze w zespole rockowym.

Karierę filmową rozpoczęła dość niespodziewanie za sprawą swojej ówczesnej partnerki, Lori Allison, z tzw. „grubej rury”, ponieważ od razu został zapoznany z Nicolasem Cage’em, który ułatwił mu start w filmie „Koszmar z ulicy Wiązów”.

Później Johnny pojawił się w młodzieżowym serialu, aż natrafił na reżysera Tima Burtona. Od tej pory role Johnnego wydawały się być pisanego pod niego samego. Idealnie potrafił wstrzelić się w rolę outsidera Edwarda Nożycorękiego, w poszukiwacza diabelskiej księgi w filmie „Dziewiąte wrota”, w handlarza narkotyków („Blow”) czy w końcu przezabawną postać kapitana Jacka Sparrowa. Role buntowników, okazały się dla niego stworzone. Zresztą na rynku pojawiła się jego biografia zatytułowana „Współczesny buntownik”.

Z czasem Johnny odszedł nieco od poważnych ról na rzecz kina dla młodszych widzów, w tym także dla swoich dzieci. Nieraz wspominał w wywiadach, że chce także grać w takich filmach, które będzie mógł pokazać swoim pociechom. Takim strzałem w dziesiątkę okazał się przebój „Piraci z Karaibów”. Pierwsza cześć filmu pociągnęła za sobą kolejne dzieje przygód wilków morskich, okrutnych syren, nieśmiertelnego kapitana Latającego Holendra i jego bestyjki. Nikt z widzów już nie ma wątpliwości, że zapowiadana piąta część „Piratów z Karaibów” bez Jacka Sparrowa byłaby zwykłym filmem przygodowym, wzbogaconym o ewentualne efekty specjalne.

Z roku na rok przesuwana jest data premiery filmu. W międzyczasie wypłynęło wiele informacji, mniej lub bardziej rozbieżnych z prawdą, na temat owej produkcji. Najpierw część aktorów odmówiła udziału w przedłużonej trylogii, później utrzymywano jakoby Johnny miał pewne problemy z ręką i chwilowo trwają zdjęcia bez jego osoby. Ostatnio jednak Johnny Depp wydaje się być przytłoczony i zmęczony życiem. Wygląda na to, że pogubił się nieco i jak narazie szuka rozwiązania w alkoholu. W stanie wskazującym na spożycie alkoholu pojawia się nawet publicznie, ostatnio na rozdaniu nagród Hollywood Film Awards oraz na festiwalu w Wenecji. Wydaje się, że jego problemy pojawiły się od kiedy rozstał się ze swoją wieloletnią partnerką Vanessą Paradis, a związał się z koleżanką z planu „Dziennik zakrapiany rumem” Amber Heard. Od tej pory jego życie jest nieźle „zakrapiane”. Uznaje się jego ostatnią rolę w filmie „Pakt z diabłem” za udaną, film otrzymał kilka nominacji w tym za rolę pierwszoplanową. W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć Johnnego m.in. w roli Szalonego Kapelusznika w drugiej odsłonie „Alicji w Krainie Czarów”.

Miejmy nadzieję, że aktor odnajdzie w sobie równowagę i dalej będzie cieszył nas genialną grą aktorską i niezachwianą kondycją na czerwonych dywanach.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony