Jestes tutaj: Home » FILM » Zimowe premiery pierwszego tygodnia grudnia

Zimowe premiery pierwszego tygodnia grudnia

(fot. tescomagazyn.pl)Zima wcale nie musi być czarno-biała i smutna o czym będziemy mogli przekonać się wybierając się do kina na grudniowe premiery. Czeka tam na nas paleta różnorodnych filmów.

Już 4 grudnia będziemy mogli zażyć pierwszą dawkę nowości. Na początku dramat z wielkim potworem morskim w tle, „W samym sercu morza”. Statek rybacki wraz z liczną załogą wypłynie na wielkie łowy w głąb morza. Niespodziewają się jednak, że zostaną zaatakowani przez olbrzymiego kaszalota, który uparcie pragnie zemsty. Skutecznie odetnie im powrót do domu chcąc zatopić statek i pozbawić załogę wszelkich nadziei na ocalenie. Film ten jest autentyczną historią z 1820 roku, która została już uwieczniona w powieści „Moby Dick”. Zobaczymy w nim takich aktorów jak Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy oraz Ben Whishaw.

Kolejną, tym razem świąteczną propozycją będzie film „Kochajmy się od święta”. Jest to amerykańska komedia, w której obsadzono same gwiazdy znane głównie z filmów właśnie w klimacie komediowym. Akcja rozwinie się pod hasłem: „Rodziny i prezentów się nie wybiera”, gdzie poznamy rodzinkę Cooperów oraz ich tajemnice, które skrzętnie starają się ukryć podczas wigilijnej kolacji. Niestety nie zawsze się to udaje i w ten zimny wieczór może być gorąco.

Dla osób lubiących „cięższe tematy” polecam film „Kim jest Michael”. Jest to dramat o młodym homoseksualiście, który z potrzeby ducha nawraca się do wiary w Boga i pragnie wyzbyć się także swojej orientacji seksualnej. W roli głównej pojawi się James Franco („127 godzin” – nominacja do Oscara za postać pierwszoplanową).

W klimacie dramatu, tym razem hiszpańskiego, z udziałem Penelope Cruz odsłona filmu „Mama”. Z pozoru smutna opowieść o młodej matce, nauczycielce, u której zdiagnozowano trzecie stadium raka piersi. Wbrew chorobie, kobieta odnajduje w sobie ogromne pokłady energii, chęci do życia i optymizmu, który zmienia dotychczasowe życie jej i najbliższych osób.

Na wieczory pełne grozy, kino zaprasza na „Krampus. Ducha świąt”, który potrafi zniszczyć cudowny klimat Bożego Narodzenia naszym bohaterom (Adam Scott, Toni Collette).

Nie zapomniano także o najmłodszych widzach, a więc pojawi się także bajka w świątecznym klimacie „Święty Mikołaj dla wszystkich”. Będzie ona opowiadać o trójce przyjaciół, która z listą prezentów chce koniecznie spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Szczególnie polecam film dokumentalny, który został już obsypany nagrodami „Jesteśmy waszymi przyjaciółmi”. Opowiada on historię ludzi zamieszkującym Południowy Sudan, mierzących się codziennie z głodem i chorobami. Jednocześnie ukazuje się obraz chińskich i europejskich kolonistów, którzy poprzez ten teren widzą wyłącznie wielkie rafinerie.

Fani polskiego kina także będą mogli liczyć na smakowite kąski. Jednym z nich będzie film biograficzny „Aktorka” o Elżbiecie Czyżewskiej, znanej polskie aktorce, której kariera rozwinęła się w latach 60. Druga dokumentalna propozycja to „Autorki”, historia czterech więźniarek, które mają okazję odkryć swój talent pisząc i wystawiąc sztukę teatralną.

Początek grudnia obfituje w wiele różnorodnych filmowych propozycji. Pozostaje tylko ciepło się ubrać i ruszyć w drogę, aby zasiąść przed wielkim ekranem i odprężyć się przed szałem świątecznych zakupów.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony