Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Rowerem na koniec świata

Rowerem na koniec świata

(fot. rowertour.pl)W najbliższy wtorek, 24 listopada w Południku Zero możemy obejrzeć i wysłuchać relacji z niezwykłej wyprawy rowerowej: 1700 km przez kraje ogarnięte wojną domową. Jak przygotować się do takiej trasy, jak ją przetrwać i przede wszystkim co może nas w jej trakcie spotkać i czego nauczyć.

Rowerem przez Turcję, Iran i Irak to jeden z 9 etapów sztafety do Japonii. „W wielkim skrócie – zaskakujące przygody, rozpieszczający gościnnością Kurdowie, próbujące Cię zjeść psy i ludzie do których chciałoby się wrócić.”

Światowe Jamboree Skautowe to niezwykłe spotkanie narodów i kultur. Działają pod hasłem pracy dla wspólnego dobra i pokoju na Ziemi, tworzenia warunków do rozwoju, a także pokonywania barier i stereotypów. Jest to impreza cykliczna organizowana na wzór olimpiady co 4 lata od 1920 roku. W najbliższym Jamboree w Japonii weźmie udział ponad 300 osobowa reprezentacja polskich skautów.

Trasa opracowana jest przez praktyków, osoby doświadczone, które nie raz brały udział w nieco dłuższych wyprawach niż za miasto, często poza nasz kraj i często też poza Europę. To właśnie oni, czyli liderzy poszczególnych etapów będą dbali o organizację kolejnych etapów i o ich sprawny przebieg.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony