Jestes tutaj: Home » slider » Opera w wydaniu cyfrowym

Opera w wydaniu cyfrowym

(fot. materiały prasowe)19 listopada, dokładnie pół wieku od otwarcia Teatru Wielkiego – Opery Narodowej dla publiczności – rusza TWON Platform – pierwsza w Polsce platforma do transmisji spektakli operowych i baletowych w Internecie.

Już niedługo miłośnicy teatru i opery będą mogli cieszyć oczy… i uszy występami na żywo, siedząc w swoich domach przed ekranami komputerów.

Jako pierwszy zostanie pokazany publiczności „internetowej” spektakl „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, uznawany za jedną z najważniejszych i najwspanialszych polskich oper.

Przedstawienia będziemy mieli zaszczyt oglądać na vod.teatrwielki.pl. Transmisję poprowadzą Małgorzata Walewska i Wojciech Pszoniak. Spektakl będzie również transmitowany za pośrednictwem The Opera Platform. W obu przypadkach spektakl możemy oglądać bezpłatnie.

Czy tego typu transmisję znajdą duże grono odbiorców? Czy zdobędą popularność? Bo przecież internetowy przekaz odziera ze specyficznej atmosfery Teatru Wielkiego. Czy bez eleganckiego wnętrza, w domowym zaciszu oglądanie opery będzie sprawiało taką samą przyjemność? Tego dowiemy się niebawem. Na pewno internetowe transmisje opery cieszą miłośników tego gatunku, którzy nie mogą sobie często pozwolić na wyjścia ze względu na brak czasu czy pieniędzy. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób chorych lub przebywających za granicą.

„Straszny dwór” już w czwartek, 19 listopada o 19.00 na vod.teatrwielki.pl.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony