Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „W Abecadłowie, czyli bunt literek” – książka dla dzieci Doroty Wierzbickiej

„W Abecadłowie, czyli bunt literek” – książka dla dzieci Doroty Wierzbickiej

(fot. materiały prasowe)Zastanawialiście się, co by się stało, gdyby któregoś dnia zniknęła na przykład literka B? Nie byłoby bójek, nic by nas nie bolało, ale też nie byłoby biszkoptów ani babć!

Gdyby zabrakło literki S, nie byłoby słodyczy, serdecznych słów i słońca! A bez literki K nie byłoby książek – także tej, zwariowanej historii o znikających literkach i zamieszaniu, jakie to spowodowało na świecie.

Dorota Wierzbicka – na co dzień przywołująca litery do porządku w naszym wydawnictwie – w swojej debiutanckiej książeczce zaprosiła je do współpracy i ułożyła z nich cudowną historię o literkowej rewolucji, która pewnego razu ogarnęła miasteczko zamieszkane przez słowa:

„Klamka zapadła. Każda z literek
sama opuszcza zielony skwerek.
Pierwsze się żegna ambitne A,
reszcie literek robiąc „Pa, pa”.”

Alfabet opustoszał, a samodzielne literki w tym czasie wspaniale się bawiły. Małe czytelniczki i mali czytelnicy mogą doskonale bawić się razem z nimi – puścić wodze fantazji i podróżować po miejscach, w których rzeczy zyskują nowe znaczenie. Książka – z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej – łączy to, co najlepsze: rozśmieszając, przemyca odrobinę wiedzy o współczesnym świecie.

Dorota Wierzbicka (ur. 1978) – ukończyła filologię polską i socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracowała z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a zabawy z językiem i wyobraźnią zawsze były jej pasją. Współpracowała z Filharmonią Wrocławską i Białostocką przy projektach symfonicznych dla dzieci. Tłumaczy i adaptuje obce teksty dla dzieci (m.in. Roalda Dahla) oraz pisze własne. Od 2003 roku zawodowo jest związana z Wydawnictwem Literackim. Lubi literkę P – dzięki niej istnieją piszingery, pilates i serial „Przystanek Alaska”. I przyjaźnie!

Dorota Wierzbicka „W Abecadłowie, czyli bunt literek
Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Premiera: 3 grudnia 2015 r. 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony