Jestes tutaj: Home » FILM » Festiwal Pięć Smaków

Festiwal Pięć Smaków

(fot. materiały prasowe)Od 12 do 20 listopada w Warszawie odbywa się jedyny w Polsce i tej części Europy przegląd kina z Azji Wschodniej i południowo-wschodniej. To już 9 edycja festiwalu. Czy damy się porwać egzotycznemu filmowi?

W tym roku możemy liczyć nie tylko na dużą dawkę klasyki kina azjatyckiego, ale i na najlepsze produkcje ostatniego roku. Program składa się z czterech sekcji: nowe kino Azji to sekcja konkursowa. Zwycięzcę Pięciu Smaków wybierze 11-osobowe People’s Jury, w skład którego wchodzą miłośnicy kina azjatyckiego z całej Polski.

Doskonałym zwieńczeniem festiwalu będzie „Love & Peace”, premierowe Siona Sono. Zaserwuje nam w tym roku opowieści o wielkich potworach, atakujących ludzkie siedziby.

Tego typu festiwal to święto dla fanów specyficznego kina azjatyckiego, ale także osoby niezainteresowane szczególnie tym nurtem chętnie nacieszą oczy oryginalnymi i niekonwencjonalnymi produkcjami, chociażby by poznać innowacyjne formy i tematy zupełnie inne od tych, które serwuje nam kino amerykańskie czy europejskie.

Wszystkie seanse prezentowane będą w kinach Muranów i Kinoteka oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony