Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Pejzaż opisany ciałem

Pejzaż opisany ciałem

(fot. materiały prasowe)Galeria Stalowa po raz drugi zaprezentuje obrazy artystki należącej do wąskiego grona młodych malarzy, z którymi galeria współpracuje. Julita Malinowska – malarka, artystka maluje pejzaże, ale to postać ludzka jest dominantem i tematem każdego obrazu.

Barwne kompozycje olejne przedstawiają zwykle gładką powierzchnię na której ukazane są ludzkie sylwetki w ruchu. Artystka zafascynowana jest ciałem ludzkim, za jego pośrednictwem prezentuje coś na kształt metafory życia – ruch odpowiada ciągłym zmianom.

Dzieła dopełnia pełne spokoju tło, całość tworzy zrównoważoną, lecz pełną wyrazu kompozycję.

– „Potrzeba wypowiadania się poprzez malarstwo jest nienasycona i towarzyszy mi stale od czasu, gdy po raz pierwszy stanęłam przed sztalugą. Wewnętrzne rozedrganie, niepokój uspokaja się dopiero podczas pracy nad obrazem. Ta wręcz somatyczna konieczność sprawia, że muszę malować, a dzień bez malowania uważam, w pewnym sensie, za stracony” – opowiada o swojej twórczości Julita Malinowska.

Obrazy malarki można było podziwiać między innymi w Paryżu. Od 4 do 9 listopada możemy je oglądać w Galerii Stalowej, na warszawskiej Woli.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony