Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Dawid Podsiadło prezentuje „Annoyance and Disappointment”

Dawid Podsiadło prezentuje „Annoyance and Disappointment”

(fot. materiały prasowe)Dziś premierę ma jeden z najważniejszych albumów tego roku! Wyjątkowa i wyczekiwana przez wszystkich płyta jednego z najbardziej utalentowanych polskich wokalistów! Chyba nie ma wątpliwości, że to Dawid Podsiadło. 

Niespełna trzy lata temu, kiedy szykował się do wydania debiutanckiej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dzisiaj przedstawia swój drugi album solowy – i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, nagradzany i zapraszany, Dawid Podsiadło to prawdziwy fenomen – a przy tym niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta.

Teraz prezentuje album zawierający ponad tuzin utworów, który z jednej strony wyraźnie nawiązuje do debiutu – to wciąż szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem – ale z drugiej ukazuje inne oblicze młodego wokalisty. „Więcej w niej jest życia, energii, więcej nerwu, niż nostalgii i sentymentu” – mówi o nowej płycie Dawid i trudno temu zaprzeczyć. Warto za to wspomnieć o pięknej oprawie graficznej wydawnictwa, w tym ilustracjach autorstwa Magdaleny Gawrońskiej, towarzyszących każdemu utworowi, a także o okładce, czyli fragmencie obrazu „Dawid och Saul” Juliusa Kronberga, który co prawda powstał 130 lat temu, ale przecież przedstawia Dawida… I jak tu nie wierzyć w przeznaczenie?

Album „Annoyance and Disappointment” ukazuje się w trzech różnych wersjach. Wersja podstawowa zawiera 13 utworów, wersja cyfrowa albumu została wzbogacona o bonusowy utwór zatytułowany „Goodnight”, pochodzący z gry Dying Light. Trzecie wydanie to specjalny, limitowany box zawierający nie tylko nigdzie nie publikowane dotąd utwory, ale również specjalne gadżety.

„Annoyance and Disappointment” – choć tytuł albumu oznacza rozdrażnienie i rozczarowanie, fanów czekają zachwyt i satysfakcja. Chyba tylko wrodzona skromność nie pozwoliła artyście na nazwanie płyty w ten sposób.

O tym skąd pomysł na tytuł płyty z pewnością będzie można dowiedzieć się już dziś podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się w Empiku Junior, gdzie będzie można zdobyć również autograf Dawida Podsiadło na krążku „Annoyance and Disappointment”! Start spotkania: 20:00. Spotkanie poprowadzi dziennikarz muzyczny „Trójki” – Piotr Stelmach.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony