Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » „Lekcja” z Karoliną Gorczycą w Teatrze Mazowiecki

„Lekcja” z Karoliną Gorczycą w Teatrze Mazowiecki

(fot. materiały prasowe)„Lekcja” to tytuł najnowszej sztuki, którą widzowie mogą oglądać od 14 lutego w Teatrze Mazowieckim w Warszawie. W spektaklu występuje: Karolina Gorczyca, która jest uczennicą, Wojciech Kalarus profesorem, a Jadwiga Jankowska-Cieślak służącą. Reżyserem spektaklu jest Katarzyna Michałkiewicz.

„Tytułowa „Lekcja” jest snem profesora o uczennicy i uczennicy o profesorze. Sen jest myślą w obrazach. Czasami jest nieprawdopodobnie odkrywczy, brutalny. Jest świetlistą oczywistością. Ta świetlista oczywistość w Lekcji to jest to, czego doświadcza widz. Spektakl, który dotyka jak sen i porusza takie pokłady psychiki jak sen” – tłumaczy reżyser spektaklu Katarzyna Michałkiewicz

Akcja sztuki rozgrywa się w domu profesora, do którego przychodzi młoda uczennica. Bohaterka zdała maturę, ale planuje dalszą edukację. Początkowa spokojna rozmowa – z żartami i refleksjami o świecie – ustępuje miejsca kłótni. Rozdrażnienie Profesora narasta z każdą chwilą. „Lekcję” co jakiś czas przerywa krzątająca się po domu służąca. Rozmowy, absurdy i też niekiedy intelektualny bełkot ujawniają bezradność wobec podstawowych pytań „dlaczego?”. Sztukę można oglądać na deskach Warszawskiego Teatru Mazowieckiego od 14 lutego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony