Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Utopce” – mocny kryminał psychologiczny

„Utopce” – mocny kryminał psychologiczny

(fot. materiały prasowe)5 listopada do księgarni trafi najnowsza powieść Katarzyny Puzyńskiej pt. „Utopce”. Akcję swojego nowego kryminału autorka osadziła w małej mazurskiej wsi, w której dochodzi do makabrycznego odkrycia.

Zbrodnia sprzed lat obudzi w mieszkańcach lęki, o których wielu starało się zapomnieć. Rozsądek ustąpi miejsca starym, słowiańskim wierzeniom, a rozum zacznie płatać figle nawet najbardziej doświadczonym policjantom.

Praca nad powieścią „Utopce” trwała ponad rok. Katarzyna Puzyńska – z wykształcenia i zawodu psycholog – znakomicie przedstawia w niej nie tylko profil psychologiczny mordercy, lecz także duszną atmosferę małej, zamkniętej społeczności, w której zbiorowa panika i zmowa milczenia uniemożliwiają policyjne śledztwo.

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?

„Utopce” to piąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Historie te łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym osadzonym w szerokim kontekście społeczno-obyczajowym. Książki cenione są za unikalny styl narracji, trzymającą w napięciu fabułę i dopracowane portrety psychologiczne bohaterów. Dlatego saga o Lipowie doceniana jest również przez wielbicieli innych gatunków literackich. Porównywana jest do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony