Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Nie mam czasu na starość

Nie mam czasu na starość

(fot. materiały prasowe)Od 2013 roku Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” realizuje program „Oswajanie starości”, który propaguje profilaktykę starzenia się i zachęca seniorów do aktywności. Jego jesienną odsłonę stanowić będzie skierowana do osób starszych książka „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!”, która już 4 listopada ukaże się nakładem wydawnictwa Burda Książki.

– „Oswajanie Starości” oznacza uświadomienie sobie, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności – Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

„Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!” to książka nowatorska. Wskazówki dotyczące żywienia, jak i aktywności fizycznej zostały przygotowane z myślą o zmieniających się z wiekiem potrzebach i możliwościach organizmu. 

W rozdziale o zdrowym i niedrogim odżywaniu znajdziemy rady jak komponować posiłki, by były nie tylko smaczne, ale pomagały również zapobiegać i zwalczać dolegliwości zdrowotne. Czytelnikom pomoże w tym przygotowany przez dietetyczkę program żywieniowy.

Swoimi autorskimi przepisami podzielili się: Urszula Dudziak – jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek, malarka i pisarka Hanna Bakuła, modelka, właścicielka agencji PR Bogna Sworowska, najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni Ewa Wachowicz, modelka, dziennikarka i propagatorka zdrowego stylu życia Agnieszka Maciąg, piosenkarka Natalia Kukulska, aktorka Katarzyna Zielińska, szefowie kuchni – Tomasz Królikowski, Maciej Majewski i Witek Iwański oraz Jolanta Kwaśniewska.

Co ważne w niektórych przepisach podany jest również orientacyjny koszt składników!

Zdrowy styl życia to także regularny wysiłek fizyczny, który nie tylko pomoże w walce z nadwagą, ale sprawi, że zbudujemy i utrzymamy dobrą formę przez lata. Proponowane w książce ćwiczenia zostały opatrzone zdjęciem i dokładnym opisem. Można wykonywać je w domu bez specjalnego i kosztownego sprzętu. Na ilustrujących je fotografiach zobaczymy Erwinę Ryś-Ferens – panczenistkę, olimpijkę, medalistkę mistrzostw Europy i świata.

„Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!” pomoże seniorom wejść do świata zdrowego, aktywnego życia i pozostać w nim na długo.

Jolanta KwaśniewskaByła Pierwsza Dama Polski (1995 – 2005), Założycielka i Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”. Prawniczka. Członkini wielu organizacji międzynarodowych oraz honorowa patronka licznych inicjatyw o zasięgu europejskim i światowym. Inicjatorka oraz organizatorka różnorodnych i wyjątkowo udanych kampanii prozdrowotnych (rak piersi, choroby serca, cukrzyca, AIDS). Społeczniczka, zwolenniczka udziału jak największej liczby kobiet w życiu politycznym i społecznym kraju. Od wielu lat zajmuje się problematyką przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Prowadzi szkolenia dla kobiet wychodzących z bezrobocia, a także szkolenia wizerunkowe patronując Stowarzyszeniu Dress for Success Poland. Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Pełni funkcję honorowej przewodniczącej polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Vital Voices, której celem jest rozwijanie i odkrywanie potencjału przywódczego kobiet poprzez ideę mentoringu. Obecnie realizuje program, „Oswajanie Starości”. Uświadamia, że do starości trzeba się przygotować.

Za działalność charytatywną oraz humanitarną uhonorowana wieloma krajowymi, jak również międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami w tym tytułem doktora honoris causa oraz Orderem Uśmiechu. Ceni skuteczność w działaniu. Niepoprawna optymistka. Założyła Fundację „Porozumienie Bez Barier”, by pokazać, że można skutecznie pomagać innym. Ulubione powiedzenie: „Więcej pary w koła, mniej w gwizdek”.

Premiera książki 4 listopada 2015 r. 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony