Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Trzecia część „Nieprzebojów” Wojciecha Manna już w sklepach

Trzecia część „Nieprzebojów” Wojciecha Manna już w sklepach

(fot. materiały prasowe)Trudno byłoby dziś znaleźć dziennikarza muzycznego, który cieszy się większą estymą i sympatią wśród słuchaczy i widzów niż redaktor Wojciech Mann. Jego audycje uczą, bawią, otwierają przed słuchaczem nowe muzyczne rejony i powodują uśmiech na twarzy.

Podobnie wygląda sytuacja z płytami z serii „Nieprzeboje”, które Wojciech Mann osobiście kompiluje i firmuje własnym nazwiskiem. Właśnie ukazała się trzecia część bestsellerowej składanki.

Pierwsze dwie części, nazwane przez samego autora „krokami” okazały się sporym sukcesem i stało się bardziej niż oczywiste, że pora na krok trzeci. Wojciech Mann z właściwym dla siebie poczuciem humoru tak podsumowuje nową kompilację:

– „Jak powszechnie wiadomo, przysłowia i porzekadła są mądrością narodów. W tym przypadku zastosowanie znalazło powszechnie znane powiedzenie „do trzech razy sztuka”. I tak oto trafia w Państwa ręce krok trzeci „Nieprzebojów”. Dla tych, którzy zetknęli się wcześniej z poprzednimi „krokam”, kryteria doboru zamieszczonych tu utworów są znane. Przypomnę jednak, że jest to zestaw całkowicie subiektywny. Nie kierowałem się ani datą wydania płyty, ani miejscem artysty czy piosenki w jakichkolwiek rankingach. Wręcz przeciwnie, świadomie unikałem piosenek lansowanych i nagradzanych, stąd też hasło nieprzeboje.”

Wśród artystów których redaktor Mann rekomenduje znaleźli się dobrze znani i lubiani Eric Burdon, Los Lobos czy The Maverics, wschodzące gwiazdy – Blues Pills i Royal Blood, folk-punkowcy z Dropkick Murphys, a także jedno z najciekawszych i najsympatyczniejszych odkryć z „Kroku Pierwszego” czyli The Jolly Boys.

Ogółem, na dwóch albumach, znalazło się ponad trzydzieści kompozycji, które nazwane przez Wojciecha Manna „Nieprzebojami” zyskują tylko na wartości. „Będzie rock i blues, szczypta country, ballada, momenty liryczne obok dynamicznych, czyli, zgodnie z przyjętą tu zasadą, bardzo dużo przebojowych nieprzebojów”  –  zapowiada Wojciech Mann.

Takie mamy dziś czasy, że przeboje nie zawsze są dobrą muzyką, a „Nieprzeboje” wręcz przeciwnie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony