Jestes tutaj: Home » FILM » Specjalista od cyberbezpieczeństwa w roli hakera… lub odwrotnie

Specjalista od cyberbezpieczeństwa w roli hakera… lub odwrotnie

(fot. materiały prasowe)Kolejny amerykański serial zdobywa serca publiczności na całym świecie. Od początku października jest dostępny także w Polsce. Czy Polaków również zachwyci?

Główny bohater – Elliot Alderson to młody haker mający problem interpersonalny, który w znaczący sposób przeszkadza mu w kontaktach z ludźmi. Co ciekawe pracuje na stanowisku specjalisty ds. bezpieczeństwa w firmie AllSafe, dzięki temu wzbudza zainteresowanie podziemnej anarchistycznej grupy hakerów. W ten sposób Elliot za dnia jest niewyróżniającym się pracownikiem korporacji, a w nocy hakerem walczącym o wolność społeczeństwa.

Nie tylko interesująca fabuła wpływa na tak wysokie zainteresowanie serialem. Na pewno należy zwrócić uwagę na doskonałe zdjęcia i montaż, przez co wręcz nie da się od tego obrazu oderwać oczu. Ważna jest też kwestia realizmu serialu, wszystko sprawia wrażenie tak oczywistego, codziennego. Dodatkowym niezaprzeczalnym atutem jest gra aktorska, na uwagę zasługuje chociażby Rami Malek – główny bohater serialu.

Dzieła dopełniają takie szczegóły jak same tytuły odcinków. Są to nazwy plików zapisane językiem „internetowym” (np. „3’ zamiast  „e”, „0” zamiast „o”, itp), poza tym każdy ma inne rozszerzenie plików video.

Niezwykle „wciągająca” fabuła (każdy odcinek tworzony jest jak kompletnie inny gatunek filmowy) doskonale zarysowane sylwetki postaci sprawiają, że „Mr. Robot” po prostu trzeba oglądać.

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony