Jestes tutaj: Home » FILM » Polsko szwedzki „Intruz” podbija festiwale

Polsko szwedzki „Intruz” podbija festiwale

(fot. informacja prasowa)„Czytałem kiedyś akta policji o zbrodniach nastolatków. Młody chłopak zabił z zazdrości swoją dziewczynę, nie wiedział, co robi. Pochodził z normalnego domu bez patologii, bez alkoholu, bez narkotyków, bez przemocy. Zrobił to pod wpływem ekstremalnej emocji. Zadawałem sobie pytanie: czy ja bym tak mógł? I odpowiedziałem sobie: tak.”

 

To słowa Mangusa von Horna, absolwenta łódzkiej szkoły filmowej, reżysera filmu „Intruz” – jedynej pełnometrażowej polskiej produkcji pokazanej na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Nastoletni Szwed, gdy dowiaduje się o zdradzie swojej dziewczyny targany silnymi emocjami dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca do rodzinnego miasta, nie jest to jednak łatwe, bo tego co zrobił nie da się zapomnieć.

Produkcja została nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż. Należy koniecznie wspomnieć o doskonałych zdjęciach nominowanego do Oscara za „Idę” Łukasza Żala.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony