Jestes tutaj: Home » FILM » ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów 30 października w Multikinie

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów 30 października w Multikinie

(fot. materiały prasowe)ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów to coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń w kinie. W ostatni piątek października pokazane zostaną cztery demoniczne i przerażające filmy, wybrane spośród tych, które w ostatnich miesiącach miały premierę w polskich kinach. Z wielkiego ekranu na kinową salę zstąpią nieczyste moce i upiorne dusze, które z pomocą zatrważających scen grozy wzbudzą lęk nawet u najodważniejszych widzów.

Podczas Maratonu Grozy i Horrorów zostaną zaprezentowane cztery mroczne produkcje: trzymający w napięciu „Łowca czarownic” – zaledwie tydzień po polskiej premierze, nominowany do Złotych Lwów upiorny „Demon” – dwa tygodnie po premierze, budząca niepokój „Szubienica” producentów „Paranormal Activity” i „Naznaczonego” oraz diaboliczne „Taśmy Watykanu”. Po tym, co widzowie zobaczą tej nocy, na długo zapomną co oznacza spokojny sen!

W repertuarze:
– trzymający w napięciu „Łowca czarownic” – pokaz tydzień po premierze!
– upiorny „Demon” – pokaz dwa tygodnie po premierze!
– budząca niepokój „Szubienica”,
– diaboliczne „Taśmy Watykanu”.

Dołącz do Nocy Grozy i Horrorów na Facebooku: http://bitly.pl/5eVzA
Więcej informacji i Głosowanie na kolejność filmów: http://www.enemef.pl

ENEMEF: Noc grozy i horrorów odbędzie się 30 października (piątek) jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Ceny biletów: od 21 do 33 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 21 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 21 zł każdy
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5 rano

Kolejność emisji filmów:
Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 25 października. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 26 października wieczorem.

Opisy filmów:

„Łowca czarownic” – tydzień po premierze!
The Last Witch Hunter, USA 2015, 106′
reżyseria: Breck Eisner
scenariusz: Cory Goodman, Melisa Wallack
obsada: Vin Diesel, Elijah Wood, Rose Leslie, Julie Engelbrecht, Michael Caine
muzyka: Steve Jablonsky

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym świecie czarów i magii. Głównym bohaterem jest Kaulder (Vin Diesel), który jest ostatnim łowcą wiedźm i czarowników. Dzielny wojownik zdołał pokonać potężną królową czarownic, która potajemnie zostaje wskrzeszona i szuka zemsty. Rozgrywa się potężna walka, która zadecyduje o dalszych losach ludzkości.

„Demon” – dwa tygodnie po premierze!
Polska, Izrael 2015, 94′
reżyseria: Marcin Wrona
scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona
obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman
muzyka: Marcin Macuk

Piotr „Pyton” ma poślubić piękną Żanetę i zamieszkać z nią w domu, który dostali w prezencie od jej ojca. W przeddzień ślubu dochodzi do dziwnego zdarzenia, które kładzie cień na dalsze losy bohaterów. Mężczyzna znajduje nieopodal domu ludzkie szczątki, po czym traci przytomność. Kiedy wraca do siebie okazuje się, że makabrycznego znaleziska już nie ma, a on nie pamięta niczego z ostatnich kilku godzin. Gdy zaczyna się wesele, goście zauważają, że z panem młodym dzieje się coś niepokojącego…

„Szubienica”
The Gallows, USA 2015, 81′
reżyseria: Chris Lofing, Travis Cluff
scenariusz: Chris LofingT, ravis Cluff
obsada: Reese Mishler, Pfeifer Brown, Ryan Shoos, Cassidy Gifford, Travis Cluff
muzyka: Zach Lemmon

Akcja „Szubienicy” rozgrywa się w małym miasteczku. Przed dwudziestoma laty doszło tu do tragicznego wypadku podczas szkolnego przedstawienia. Uczniowie postanawiają zagrać tę samą sztukę teatralną w dniu rocznicy tragedii. Niestety okazuje się to nie najlepszym pomysłem, wydarzenia z przeszłości zdają się ożywać na nowo i dają jednoznacznie do zrozumienia, że pewne sprawy lepiej zostawić w spokoju i do nich nie wracać.

„Taśmy Watykanu”
The Vatican Tapes, USA 2015, 91′
reżyseria: Mark Neveldine
scenariusz: Christopher Borrelli
obsada: Olivia Taylor Dudley, Michael Pena, Dougray Scott, Djimon Hounsou, Kathleen Robertson
muzyka: Joseph Bishara

Ksiądz Lozano zajmuje się badaniem zagadkowego przypadku 27-letniej Angeli Hilme, która sprowadza nieszczęście na ludzi z jej otoczenia. Dziewczyna okazuje się być opętana. Kapłan, będąc bezradnym wobec zła, które zawładnęło Angelą, zwraca się z prośbą o pomoc do Watykanu. Na miejsce zostają wysłani doświadczeni egzorcyści, którym przyjdzie zmierzyć się ze starożytnym demonem o niewyobrażalnie potężnej mocy. To siła będąca ponad wszystkim, z czym dotąd mieli do czynienia.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony