Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Koncert ZAZ w Polsce

Koncert ZAZ w Polsce

(fot. materiały prasowe)Isabelle Geffroy, znana pod pseudonimem Zaz to francuska piosenkarka, pierwsza od wielu lat artystka tego pochodzenia, która zrobiła tak dużą karierę na świecie. Już w listopadzie jej liczni polscy fani będę mogli cieszyć się jej muzyką na żywo.

Jak podał facebookowy profil ZAZ Polska, francuska piosenkarka przyjedzie w listopadzie do Polski na trzy koncerty. 24.11 w Warszawie, 25.11 we Wrocławiu i 26.11 w Gdyni. Koncert w stolicy odbędzie się w hali na Kole.

Isabelle 10 lat temu opuściła rodzinne miasto, by spróbować artystycznej kariery w stolicy. Zdobyła angaż jako piosenkarka w kabarecie, później także śpiewała na Montmartre, jej głos z czasem przyciągał tam coraz więcej słuchaczy. Ważny jest również atrakcyjny repertuar ZAZ, w którym było też miejsce na piosenki Elli Fitzgerald, Yvesa Montanda, czy Edith Piaf.

Wokalistka wydała dotychczas trzy albumy studyjne. „Zaz” z 2010 roku pokryła się w Polsce podwójną platyną. „Recto Verso” ukazała się w 2013 roku i rozeszła się na świecie w nakładzie 1,5 miliona sztuk. W listopadzie 2014 Zaz wydała płytę „Paris”, która zdobyła w Polsce status złotej płyty.

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony