Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Premiera nowego singal Bena Haenowa „Second hand heart”

Premiera nowego singal Bena Haenowa „Second hand heart”

(fot. materiały prasowe)Ben Haenow, zwycięzca ubiegłorocznej edycji brytyjskiego X-Factora, prezentuje singiel „Second Hand Heart”, który ukazuje się nakładem Syco Music/Sony Music.

Ten utwór jest wynikiem niesamowitej współpracy artysty z Kelly Clarkson. Razem stworzyli znakomity duet, w którym idealnie prezentuje onieśmielający wokal Bena i doskonale współgra z niepowtarzalnym, mocnym głosem Kelly.

„Second Hand Heart” to przedsmak debiutanckiego albumu Bena, który w Polsce ukaże się  już w przyszłym roku. Porywające popowe melodie z fascynującymi refrenami, łączą się z subtelnym brzmieniem takich gatunków jak country czy folk. Utwór dostępny jest w sprzedaży cyfrowej, m.in. tutaj.

O swoim utworze Ben mówi w następujących słowach: „Początkowo nie myśleliśmy o duecie, ale kiedy usłyszałem jej wokale, zupełnie mnie zatkało, ponieważ nadało to piosence zupełnie nowy wymiar. Udział Kelly Clarkson jest dla mnie absolutnie niesamowity. Jej głos jest nieziemski. Od razu wiedziałem, że to będzie mój pierwszy singiel”.

Kelly jest równie podekscytowana współpracą co Ben: „Od pierwszych dźwięków zakochałam się w „Second Hand Heart”! Ta piosenka urzekła mnie zarówno tekstowo jak i muzycznie – idealnie wpasowuje się w mój styl. Jestem bardzo szczęśliwa i zaszczycona, że mogę być częścią pierwszego singla z debiutanckiego albumu Bena!

Od początku lata artysta pracował w studiach nagraniowych w Londynie i Los Angeles, współkomponując utwory m.in. z: Amy Wadge (Ed Sheeran), JR Rotem (Rihanna, Maroon 5), Julian Bunetta (One Direction) i Steve Robson (Take That, Olly Murs). Razem stworzyli dzieło, które czerpie z muzycznych inspiracji wokalisty i pokazuje jego prawdziwe, szczere oblicze.

Ben o płycie: „Nie chciałem, aby wszystkie piosenki na albumie były napisane przez kogoś innego. Chciałem mieć kontrolę i wpływ na te utwory. To płyta, z której jestem w 100% dumny i cieszę się, że mogę się nią podzielić”.

„Jealous Guy”, „Highway to Hel” czy „Man in the Mirror” to kilka utworów wykonanych przez Bena w programie X-Factor. Dzięki nim zyskał sympatię widzów i odniósł spektakularne zwycięstwo. Jako pierwszy singiel, wokalista wydał cover piosenki One Republic „Something I Need”, który stał się bożonarodzeniowym #1 w Wielkiej Brytanii i drugim najszybciej sprzedającym się singlem na Wyspach w 2014 r.

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony