Jestes tutaj: Home » FILM » Nigdy nie jest za późno

Nigdy nie jest za późno

(fot. materiały prasowe)Do kin niedawno wszedł nowy film z moją ulubioną Meryl Streep. Film pt. „Nidy nie jest za późno” opowiada o dojrzałej kobiecie, która wybrała swoją karierę, a nie życie u boku męża z dziećmi.

Nie jest to stereotypowa starsza pani, wręcz przeciwnie. Łamie wszelkie portrety kobiet w wieku pięćdziesiąt plus. Jest bezkompromisowa, niezależna i daleko jej do bogini ogniska domowego. Nosi rockowe ubranie, włosy upina w odważne fryzury, a jej skórę zdobi kolorowy tatuaż. Choć jej kontakty z rodziną nie były zbyt dobre ani częste, jej eks mąż prosi ją o wsparcie, gdy ich córka popada w depresję z powodu odejścia męża. Nasza bohaterka pakuje się i leci do córki. Niestety początek wizyty przebiega dosyć niezręcznie, jednak z czasem udaje jej się złapać kontakt z córką. Pojawia się także wiele wspomnień związanych z dziećmi i byłym mężem. Próba odnowienia kontaktu nie jest łatwa także z synami. Film ma wiele zwrotów akcji. Porusza tematy tabu, a także stereotypów. Rola kobiety w społeczeństwie, rodzinie. Jak sama bohaterka mówi odchodzący ojciec, karierowicz nie wzbudza takiego oburzenia jak kobieta, która postawiła na siebie i swoją karierę. Oczywiście postać grana przez Meryl to rockowa wersja karierowiczki Nie można ukryć, że poszła na całość, kompletnie zrezygnowała z życia rodzinnego.

Warto zobaczyć ten film ponieważ daje do myślenia. Nie jest to komedia, ale film nie jest pozbawiony humoru. Do tego miło posłuchać śpiewającej Meryl, która wykonuje inny repertuar niż w Mama Mia. Usłyszymy wiele popularnych coverów. W filmie nie brakuje także ciekawych mężczyzn, choć jak wiadomo pierwsze skrzypce gra Streep. Film spodobał mi się także ze względu na to, że mężczyźni zostali w nim ukazani inaczej niż zazwyczaj i miło popatrzeć na czułego i opiekuńczego mężczyznę.

Podsumowując film daje do myślenia, jest ciekawy aczkolwiek nie polecam tym którzy liczą, że na filmie się zrelaksują albo pośmieją.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony