Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Klasyfikacja ogierów według 
Hanny Bakuły

Klasyfikacja ogierów według 
Hanny Bakuły

(fot. materiały prasowe)Doświadczona hodowczyni ogierów, jak siebie nazywa Hanna Bakuła, dzieli się z czytelnikami swoimi obserwacjami na temat mężczyzn. Tworzy plastyczną i pełną humoru panoramę przedstawiającą ogiery całego świata, uzupełnioną o poradnik astrologiczny.

Książka „Jak być ogierem do końca życia” autorstwa Hanny Bakuły ukaże się 21 października nakładem Edipresse Książki.

Ogierem według Hanny Bakuły jest mężczyzna, który postrzega kobiety przede wszystkim jako obiekty seksualne. Choć mówi się, że „wszyscy mężczyźni są tacy sami”, to ogiery różnią się między sobą. Używając słowotwórczego, charakterystycznego dla siebie języka, Hanna Bakuła prezentuje ich swoistą klasyfikację i typologię. Zaprasza czytelników do świata łączącego malarstwa i literaturę. Dzięki książce Jak być ogierem do końca życia można odnieść wrażenie przebywania w galerii z porterami, w której autorka opowiada, jak powstaje ogier, czym się charakteryzuje i w jaki sposób można go ujarzmić.

Naoglądałam się w życiu różnych gatunków koników i ogierów. Te ostatnie zawsze różnią się od swoich kolegów wielkim libido i uporem. Wałach, czyli wykastrowany ogier jest lepszy do jazdy i pracy.

W galerii ogierów można znaleźć ten sam typ mężczyzny na różnych etapach życia: ogier wiosenny, letni, wczesno-jesienny, jesienny, późno-jesienny i zimowy. Książka wyjaśnia, kim jest tytułowy ogier, czym się charakteryzuje i jak można nim być w każdym wieku. Autorka przybliża też geografię erotyczną. Okazuje się, że ogier w zależności od kraju – amerykański, polski, australijski, arabski, francuski – ma swój specyficzny rys wynikający z miejsca pochodzenia, środowiska dorastania czy kultury.

Hanna Bakuła obnaża przywary mężczyzn z całego świata za pomocą licznych anegdot i historii. Wykorzystuje swoje dydaktyczne umiejętności – dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, odkrywa prawdę o ludziach i dowcipnie strofuje:

„Ludzi przestał interesować realny świat, który ja ciągle widzę i podziwiam. Większość żyje w chaosie seksualno-estetycznym i wirtualnych emocjach, podpierając się brakiem doświadczenia i wyobraźni. Wszystko się pomieszało i chyba tylko ja nie uważam tego za naturalne, reszta spokojnie gra w bambuko – grę bez zasad (…) Jestem doświadczoną hodowczynią ogierów.” – Hanna Aniela Agnieszka Bakuła Luniak Gontarczyk Lemaitre

W książce czytelnik odnajdzie klasyfikację regionalną ogiera polskiego. Występują ogiery zachodniopomorskie, poznańskie, wrocławskie, krakowskie, śląskie, góralskie i warszawskie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony