Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Autobiografia najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki

Autobiografia najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki

(fot. materiały prasowe)Sportowiec, który nigdy się nie uśmiecha czy człowiek o wyjątkowym poczuciu humoru – jaki naprawdę jest Paweł Zagumny? Niekwestionowany bohater polskiej piłki siatkowej zdradza całą prawdę o sobie w autoironicznej, pełnej fascynujących szczegółów, napisanej z pasją autobiografii. Książka „Życie to mecz” trafiła dzisiaj do rąk czytelników.

Każdy fan polskiej siatkówki pamięta datę 21 września 2014. Tego dnia Polacy zdobyli długo wyczekiwane, drugie w historii mistrzostwo świata. Dokładnie rok później Paweł Zagumny, jeden z bohaterów tego wydarzenia, opowiada swoją historię. Grał z największymi siatkarskimi sławami, wiele razy był uznawany najlepszym rozgrywającym najważniejszych światowych turniejów, łącznie z Igrzyskami Olimpijskimi, Mistrzostwami Świata i Mistrzostwami Europy. Autobiografia Pawła Zagumnego to szczera opowieść o gigantycznym wysiłku, niezliczonych wyrzeczeniach, bólu i zwątpieniu, ale też o wielkiej radości i satysfakcji, jaką daje uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie.

„Życie to mecz” to także barwne wspomnienia o ludziach i wydarzeniach z pierwszych stron gazet, kulisy ważnych sportowych wydarzeń, anegdoty i nieznane do tej pory fakty z najnowszej historii polskiej i światowej siatkówki. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów piłki siatkowej, ale dla każdego, kto lubi czytać o nieprzeciętnych ludziach dokonujących nieprzeciętnych rzeczy.

– „Po powrocie z Japonii czułem radość, bo po tylu latach walki, treningów, wyrzeczeń odnieśliśmy wreszcie ogromny sukces. Taki, na który w polskiej siatkówce kibice czekali od kilkudziesięciu lat. Dla mnie był to jeden z dwóch najważniejszych turniejów w życiu. Grałem od początku do końca, nie przeszkadzały mi kontuzje, miałem duży wpływ na to, co działo się na boisku. Podczas mistrzostw świata w Tokio 2006 zdobyłem pierwszy medal w seniorskiej karierze. Zaryzykowałbym nawet tezę, że sukces w Japonii zmienił oblicze polskiej siatkówki. W kraju wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną, do klubów zaczęli przyjeżdżać z zagranicy coraz lepsi zawodnicy i trenerzy, dzięki czemu podniósł się poziom ligi. Może nigdy nie mieliśmy tylu gwiazd co Rosja czy Turcja, ale na pewno wyprzedziliśmy ligę włoską. Dzięki temu później, mimo różnych problemów po drodze, zaczęliśmy wygrywać kolejne ważne imprezy”. – fragment książki

Paweł Zagumny – siatkarski mistrz świata i mistrz Europy, najlepszy rozgrywający świata w 2006 roku. Srebrny medalista Pucharu Świata, uczestnik czterech olimpiad. Złoty medalista Ligi Światowej. W ciągu ponad dwudziestoletniej kariery zdobył wraz z klubowymi kolegami wiele medali turniejów międzynarodowych i mistrzostw Polski. Wicemistrz i zdobywca pucharu Grecji. Inteligencja i spryt charakteryzują go nie tylko na boisku: jako 8-latek, przed spodziewanym laniem wepchał sobie w spodnie parę grubych książek. Niestety podstęp się wydał, ale zamiłowanie do książek zostało.

Autor: Paweł Zagumny
Tytuł: „Życie to mecz”
Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 7 października 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony