Jestes tutaj: Home » LITERATURA » 2016 – rok pozytywnego myślenia! Nowy kalendarz Beaty Pawlikowskiej

2016 – rok pozytywnego myślenia! Nowy kalendarz Beaty Pawlikowskiej

(fot. materiały prasowe)366 pozytywnych myśli na każdy dzień, autorskie rysunki, najciekawsze święta i festiwale – to wszystko w nowym kalendarzu Beaty Pawlikowskiej, który sprawi, że 2016 rok będzie pełen uśmiechu i optymizmu. Podróżniczka przygotowała również niespodziankę – czytelnicy mogą się z nią spotkać dzięki aplikacji Tap2C.

Kalendarz ukazał się na rynku 10 września. To debiut wydawniczy Edipresse Książki.

„To jest mój dobry rok!” – tak brzmi hasło przewodnie nowego kalendarza Beaty Pawlikowskiej. Znana podróżniczka udowadnia, że powody do bycia szczęśliwym człowiekiem są wręcz nieskończone. Zadbała, by każdy dzień nadchodzącego roku był dniem pozytywnego myślenia. W tym celu na każdej karcie kalendarza autorka umieściła złote myśli, afirmacje, dobre rady i wskazówki.

„Codziennie szukam inspiracji. Szukam czegoś, co mnie zachwyci, ucieszy i co jest dowodem na to, że świat jest piękny. Kiedyś dużo się martwiłam o mnóstwo różnych spraw. Teraz nie martwię się na zapas. Zajmuję się tym, co jest dzisiaj ważne. Reszta spraw niech biegnie swoim torem.”

Beata Pawlikowska znana jest z zamiłowania do zdrowego i aktywnego stylu życia. Uprawia sport, przywiązuje dużą wagę do zdrowego odżywiania, unika sztucznych suplementów diety, dba o równowagę duszy i ciała. Równocześnie od wielu lat doradza swoim fanom i motywuje ich do pozytywnych zmian w życiu. Czytelnikom kalendarza zdradza swoje pomysły na naturalne i pożywne dania. Jej ulubione jesienne przysmaki to m.in.: „Bakłażan nadziewany kaszą quinoa ze świeżą kolendrą. Koktajl ze świeżych owoców. Sałata z rukolą, malinowym pomidorem, szczypiorkiem i szparagami. Dzisiaj wymyślam nowe danie.”

Każda strona kalendarza zawiera informacje o imieninach i miejsce na notatki. Są na nich też wymienione najważniejsze święta, festiwale i rocznice – zarówno te obchodzone na całym świecie, jak Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym czy Międzynarodowy Dzień Darwina, jak również zaproponowane przez Beatę Pawlikowską, np. Dzień Pójścia do Pracy dla Przyjemności, Dzień Nie Płakania Nad Rozlanym Mlekiem, Dzień Uśmiechania się do Nieznajomych czy Dzień Używania Zdrowego Rozsądku. Na końcu kalendarza znajduje się kilkanaście stron przeznaczonych na notatki. Całość zilustrowana jest własnoręcznymi rysunkami Beaty Pawlikowskiej.

Kalendarz Beaty Pawlikowskiej jest wyjątkowy – stanowi debiut wydawnictwa Edipresse Książki i jednocześnie został wzbogacony o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację Tap2C. Dzięki niej czytelnicy mogą zobaczyć dodatkowy materiał filmowy, w którym autorka kieruje do nich kilka ciepłych słów. Tap2C to innowacyjna aplikacja mobilna, która pozwala m.in. na oglądanie filmów i zdjęć oraz na pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Można ją pobrać bezpłatnie z Google Play i AppStore. Wydawnictwo zapowiada wykorzystanie aplikacji w kolejnych projektach.

O autorce:
Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Prowadzi audycję „Świat według Blondynki” na antenie Radia Zet. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony