Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Mocny, niepokojący thriller

Mocny, niepokojący thriller

(fot. materiały prasowe)„Nazywam się Freedom Oliver i zabiłam swoją córkę” – wyznaje bohaterka w pierwszym zdaniu i tym samym wciąga czytelnika w mroczną, wielowątkową intrygę. „Mam na imię Freedom” to powieść mocna, która nie pozostawia czytelnika obojętnym i trzyma go w napięciu do ostatniej strony.

Mieszkańcy Painte, małego miasteczka w stanie Oregon, niewiele wiedzą o swojej sąsiadce, choć Freedom mieszka tu od wielu lat. Pracuje w rockandrollowym barze, jest zadziorna i arogancka, unika towarzystwa, ale nie stroni od alkoholu i prawie co wieczór trafia do policyjnego aresztu za picie w miejscach publicznych. Nie wiedzą, że naprawdę nazywa się inaczej, kiedyś została oskarżona o zabójstwo męża i od prawie dwudziestu lat korzysta z ochrony dla świadków. Nie wiedzą też, że po aresztowaniu oddała do adopcji syna i córkę i dziś gorzko żałuje tej decyzji. Tęskni za dziećmi i pisze do nich setki listów, których nie wysyła.

Gdy Freedom dowiaduje się, że jej córka Rebekah została porwana, postanawia za wszelką cenę ją uratować. Wyrusza więc w samotną podróż do Kentucky, gdzie wychowały się jej dzieci, w rodzinie, która też skrywa swoje mroczne sekrety. Musi także uciekać przed niezrównoważonymi braćmi swojego męża, którzy ruszają jej tropem, aby dokonać zemsty. Freedom przekona się wkrótce, że grozi jej znacznie poważniejsze niebezpieczeństwo.

– „Wspaniała, mocna powieść. Autorka to obiecujący nowy głos w świecie thrillerów.” – Karin Slaughter.

Premiera: 08.10.2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony