Jestes tutaj: Home » FILM » Nowości w kinach od 18 września

Nowości w kinach od 18 września

(fot. informacja prasowa)Już za dwa dni kolejna dawka nowych filmów trafi do naszych kin.

Na początek długo oczekiwany „Więzień labiryntu: Próby ognia”. Będzie to druga część thrilleru opartego na powieści Jamesa Dashnera. Główny bohater Thomas wraz z grupą ludzi, która wydostała się z labiryntu, będzie musiał pokonać spalony i wysuszony z powodu zmiany klimatu obszar Ziemi. Film ten otrzymał już kilka nominacji, m.in. do nagrody Teen Choice i Złotego Popcornu.

W kategorii ambitnego kina pojawi się propozycja dramatu w reżyserii Paolo Sorrentino „Młodość” o dwóch starcach, którzy wybierają się na wycieczkę w Alpy, aby tam powspominać dawne czasy. Humor przeplata się tutaj z głębokimi przemyśleniami i wciąż podkreślanym kontrastem między młodością, a starością. W rolach głównych wystąpią Mochael Caine („Obłąkani”), Harvey Keitel („Poznaj naszą rodzinkę”) oraz Rachel Weisz („Constantine”).

Dla miłośników filmów katastroficznych i thrillerów „Everest” – historia oparta na wyprawie na Mounth Everest, w której zginęło 15 wspinaczy. Członkowie grupy ekspedycji po śnieżnej burzy, muszą za wszelką cenę walczyć o przetrwanie. Dramat sytuacji potęgują zapierające dech w piersiach krajobrazy wspaniałych, ale ogromnych i niebezpiecznych gór.

Polską propozycją jest film w reżyserii Jacka Bromskiego „Anatomia zła”, który otrzymał nominację do Złotego Lwa na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Thriller opowiada historię płatnego zabójcy, któremu udaje się warunkowo wyjść z więzienia. Zaraz po tym od prokuratora, który skazał go wyrokiem, dostaje propozycję, której nie może odrzucić. Zleceniem jest zabójstwo komendanta CBŚ, a w zamian czysta kartoteka, pieniądze i nowe życie. W głównej roli „Lulka” zobaczymy Krzysztofa Stroińskiego, a w roli prokuratora Piotra Głowackiego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony