Jestes tutaj: Home » FILM » ENEMEF: Gry Wojenne z premierą Karbali już 11 września w Multikinie

ENEMEF: Gry Wojenne z premierą Karbali już 11 września w Multikinie

(fot. materiały prasowe)ENEMEF: Gry Wojenne to wyjątkowy zestaw doskonałych filmów z wojną w roli głównej, w tym premiera autentycznej i mocnej „Karbali”. Tej nocy widzowie poznają zatrważające historie, w których gra toczy się o życie, honor i wolność. ENEMEF: Gry Wojenne już 11 września w 27 kinach sieci Multikino.

Podczas wyjątkowego ENEMEF-u: Gry Wojenne nie zabraknie widowiskowych scen batalistycznych, bohaterskich postaw i akcji zapierającej dech w piersiach. Na ekranie zostaną zaprezentowane cztery opowieści rozgrywające się w różnych miejscach 
i czasach, które łączy jedno – bezwzględność wojennej rzeczywistości.

W repertuarze:
– opowiadająca o ściśle tajnej operacji KARBALA – premierowo!
– oparty na historii najlepszego strzelca amerykańskiej armii SNAJPER,
– zrealizowany z rozmachem, oparty na faktach OCALONY,
– widowiskowa i niezwykle realistyczna FURIA.

Dołącz do ENEMEFu Gry Wojenne na Facebooku:
http://on.fb.me/1U4LJet

*** Więcej informacji i GŁOSOWANIE NA KOLEJNOŚĆ EMISJI FILMÓW ***
http://www.enemef.pl

ENEMEF: GRY WOJENNE odbędzie się 11 września (piątek) jednocześnie w 27 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Ceny biletów: od 24 do 32 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 24 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 24 zł każdy
– 27 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 28 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 29 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 32 zł: cena normalna
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpocznie się 24 sierpnia,
– sprzedaż biletów zakończy się 11 września o godz. 23:59.

Opisy filmów:

Karbala – PREMIEROWO!
Polska 2014, 115′
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz
obsada: Antoni Królikowski, Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Łukasz Simlat

Specjalny pokaz premierowy (film wejdzie do kin 11 września)!

Film przedstawia jedną z najbardziej bohaterskich bitew Polaków od czasu II Wojny Światowej, która przez długi czas była owiana tajemnicą. Jest 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. W irackim mieście Karbala dochodzi do serii niespodziewanych zamachów terrorystycznych prowadzących do ataku na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji, gdzie są przetrzymywani rebelianci. Na polu bitwy pozostaje jedynie niewielka grupa polskich i bułgarskich żołnierzy, pozbawionych wystarczającej ilości broni, jedzenia i nadziei na wsparcie. Na cztery długie dni ich życie zamienia się w piekło. Heroiczni żołnierze jednak pokonują dżihadystów, w dodatku nie tracąc przy tym żadnego ze swoich ludzi.

„Karbala” ukazuje prawdziwe oblicze misji Polaków w Iraku i daje do zrozumienia, że wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale również ze swoim strachem.
    
Snajper
American Sniper, USA 2015 rok, 134′
reżyseria: Clint Eastwood
scenariusz: Jason Hall
obsada: Bradley Cooper, Sienna Miller, Jake McDorman
muzyka: Ennio Morricone, Clint Eastwood

„Snajper” to dramat wojenny będący adaptacją biografii Chrisa Kyle’a wydanej pod tytułem „Cel snajpera”. Przedstawia historię życia najskuteczniejszego snajpera w historii armii USA.

Chris Kyle, w którego rolę wciela się Bradley Cooper, jest żołnierzem Navy SEAL. Zostaje wysłany do Iraku, aby chronić uczestników misji. Jego niezwykła celność w oddawaniu strzałów sprawia, że udaje mu się ocalić życie wielu żołnierzy i zyskuje pseudonim „Legenda”. Jednocześnie staje się przez to głównym celem wroga, który wyznacza nagrodę za jego głowę. Chris po czterech kolejnych zmianach w Iraku powraca w końcu do swojej rodziny, okazuje się jednak, że nie może zapomnieć o wojnie… „Snajper” podobnie jak inne filmy legendarnego Clinta Eastwooda jest złożoną historią z ogromnym ładunkiem emocji.

Ocalony
Lone Survivor, USA 2013, 121′
reżyseria: Peter Berg
scenariusz: Peter Berg
obsada: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Ben Foster, Eric Bana
muzyka: Steve Jablonsky, Explosions in the Sky

„Ocalony” to opowieść zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na bestsellerowej książce Marcusa Luttrella jedynego komandosa, który przeżył operację „Czerwone Skrzydła”.

Czterech komandosów Navy SEALs miało zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie wpadli w pułapkę zastawioną na nich w afgańskich górach. Osaczeni przez talibskich bojowników zostali odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi, stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło siłę i odwagę, by walczyć do samego końca. Mocny i poruszający film o prawdziwym obliczu wojny, oparty na faktach.

Furia
Fury, USA 2014, 134′
reżyseria: David Ayer
scenariusz: David Ayer
obsada: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal, Jim Parrack, Brad William Henke, Kevin Vance
muzyka: Steven Price

Film pełen jest widowiskowych scen batalistycznych, przez niektórych jest przyrównywany do „Szeregowca Ryana”.

„Furia” opowiada historię amerykańskiej załogi czołgu walczącej bohatersko w czasie II Wojny Światowej. W kwietniu 1945 r. alianckie wojska rozgramiają niemiecka armię i wyruszają na Berlin. Dywizją pancerną zwaną „piekłem na kołach” dowodzi nieustraszony sierżant o pseudonimie „Furia” (w tej roli Brad Pitt). Podczas jednej z misji załoga traci swojego strzelca. Ma go zastąpić nowy rekrut. Świeżo upieczony żołnierz, siedzący dotąd za biurkiem, musi sprostać wyzwaniu i wraz z czołgistami wykonać zadanie. Wojna nigdy nie kończy się w ciszy – to amerykański slogan, którego słuszność „Furia” potwierdza w 100%.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony