Jestes tutaj: Home » slider » „Everyman” z Chiwetelem Ejioforem ponownie w Multikinie

„Everyman” z Chiwetelem Ejioforem ponownie w Multikinie

(fot. materiały prasowe)Po bardzo dobrym przyjęciu transmisji spektaklu przez publiczność British Council i Multikino ponownie zapraszają na wyjątkowy spektakl „Everyman” 
z National Theatre w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie”. Przedstawienie będzie można zobaczyć 15 września w wybranych kinach sieci Multikino. W roli głównej zobaczymy Chiwetela Ejiofora.  

Sztuka „Everyman” powstała w XV wieku, stanowi kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas 
i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre, do której scenariusz stworzyła Carol Ann Duffy, scenografię Ian MacNeil, muzykę William Lyons, 
a ruch sceniczny – Javier De Frutos. W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski nigeryjskiego pochodzenia, znany szerokiej publiczności 
z katastroficznej superprodukcji „2012”, a koneserom kina Oskarowego „Zniewolonego. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena.

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka – musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś, kto był mu niegdyś drogi, aby ten przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

Produkcja:
Reżyseria: Rufus Norris
Scenariusz: Carol Ann Duffy
Scenografia: Ian MacNeil
Muzyka: William Lyons
Ruch sceniczny: Javier De Frutos

Obsada:
Everyman: Chiwetel Eijofor

Czas trwania: ok. 180 min. (spektakl, materiały dodatkowe: pytania i odpowiedzi oraz jedna przerwa ok. 20 min.)

15 września o godzinie 19:00 – odtworzenie z polskimi napisami w 11 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Nagranie z udziałem publiczności w jakości HD i DD Surround.

Bilety:
35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego).
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na stronie: www.multikino.pl

Organizator: Multikino S.A.
Partner Strategiczny: British Council
Dystrybutor: Cikanek Film Sp. z o.o.
Nośnik / Technologia: Transmisja na żywo 16 lipca w High Definition Digital Dolby Surround w wersji oryginalnej z angielskimi napisami, a odtworzenie 15 września w cyfrowym standardzie DCP, High Definition, Digital Dolby Surround z polskimi napisami.
Patroni: Aktivist, Sens, Magazyn Kulturalny, Aktywni Plus, Teacher.pl, Tygodnik Przegląd, Infomusic.pl, Superstarsi.pl, TerazTeatr.pl, trojmiasto.pl, Warsaw Insider, Mówią Na Mieście oraz RMF Classic.
Mecenat: OSRAM, Fiat

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony