Jestes tutaj: Home » FILM » „Suite Francaise”

„Suite Francaise”

(fot. materiały prasowe)Film opowiada historię młodej kobiety z małej francuskiej wsi, której mąż wyjechał na wojnę. Zostaje ona w rezydencji swojego męża wraz z jego matką. Relacja między kobietami jest trochę napięta. Teściowa to twarda kobieta, mająca swoje zasady, którym synowa musi się poddać.

Między innymi nie może grać na pianinie póki małżonek nie wróci. Do miejscowości przybywają niemieccy żołnierze. Zamieszkują w domach mieszkańców. Tak właśnie młoda Lucille poznaje Bruna, niemieckiego oficera. Zajmuje on pokój w ich rezydencji i wbrew oczekiwaniom między tym dwojgiem nie ma wrogości, a pojawia się nić porozumienia. Nie tylko Lucille ulega uczuciom wobec wroga. Film ukazuje jak bardzo ludzie potrzebują bratniej duszy, wsparcia, rozmowy i uczuć, a także jak miłość może być silna. W filmie zobaczymy także walkę o małżeństwo francuskiego chłopa. Także wiele innych relacji międzyludzkich. Jak zimna teściowa potrafi przełamać się i wesprzeć synową w czasie zagrożenia życia swojego czy innych. Dzięki takim filmom jak ten, człowiek ma możliwość docenić co ma teraz, w jakich czasach żyje i jak ważne są uczucia i prawa postawa, a także, że bez odwagi nie ma niczego. Film oparty na kanwie powieści „Suite Francaise” Irene Nemirovsky. Dodać powinnam, że rękopis powieści odnaleziony został po wielu latach przez jej wnuczkę.

Wracając jednak do filmu, to oprócz ciekawej, pełnej napięcia historii młodej kobiety i jej bliskich, warto wspomnieć o interesującej obsadzie. W rolach głównych zobaczyć możemy Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, jeszcze mało znany, ale już niebawem to się zmieni, przystojny Matthias Schoenaerts, a także epizod ma śliczna Margot Robbie (znan z „Wilka z Wall Street”), tym razem w ciemnych włosach. Film godny polecenia nie tylko dla romantyków, ale także dla osób interesujących się historią. Piękny oraz wstrząsający obraz, zapadający na długo w pamięć.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony