Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowy John Newman

Nowy John Newman

(fot. materiały prasowe)John Newman po swoim wielkim hicie „Come and Get It” prezentuje nowy singiel „Tiring Game”! Utwór pochodzi z nadchodzącego albumu Newmana „Revolve” (premiera 16 października), który będzie następcą jego platynowego, debiutanckiego krążka „Tribute”.

Na singlu gościnnie pojawia się legendarny założyciel i frontman zespołu The Gap Band – Charlie Wilson.

– „Przebywanie obok tego niesamowitego człowieka gdzie nigdy byś nie pomyślał jakie trudności musiał pokonać, Charlie jest skromnym i oddanym pracy geniuszem. Szczerze mówiąc, praca z taką legendą (a teraz już dobrym przyjacielem) była nieprawdopodobną przyjemnością” komentuje John.

Ten zaledwie 25-letni Brytyjczyk, który zachwycił świat debiutancką płytą „Tribute”, musiał przejść błyskawiczną transformację z nieśmiałego chłopca z małego miasteczka w North Yorkshire do rozchwytywanego muzyka, który nagrywa w studio Michael’a Jacksona w Los Angeles. Debiutancka płyta Newmana uzyskała status platyny w Wielkiej Brytanii a jego przebojowy singiel „Love Me Again” zadebiutował na listach przebojów na 1 miejscu i sprzedał się w ponad 900 tyś. kopii w Wielkiej Brytanii i miał 122 mln streamów na całym świecie. Newman do dnia dzisiejszego sprzedał ponad 6 mln singli na całym świecie.

Sukces w Wielkiej Brytanii był dopiero początkiem. Prawdziwy szał zaczął się, gdy jego kariera nabrała tempa w Stanach. „Tribute” trafiło na drugie miejsce amerykańskiego sklepu iTunes. Płyta pokryła się podwójną platyną w Australii, Włoszech, Czechach i Norwegii, a pojedynczą platyną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Nowej Zelandii i Szwajcarii. Złotem pokryła się m.in. w Polsce, Austrii, Belgii, Niemczech, Holandii i Szwecji.

Nagrany wspólnie z Calvinem Harrisem hit „Blame” rozszedł się na świecie w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy i został streamowany aż 270 milionów razy! Zresztą współpraca z Harrisem wpłynęła mocno na styl pracy nad płytą „Revolve”, która jest wypełniona praktycznie samymi przebojowymi singlami!

„Revolve” to zbiór ponadczasowych, niemal klasycznych kompozycji, ale jednak nie retro. Płytę otwiera gościnny występ Idrisa Elby. Album powstawał w studiach w Los Angeles, Londynie i Miami, a produkcją zajął się osobiście John Newman, a pomagali mu tacy producenci i muzycy jak Greg Kurstin, (Sia, Beyoncé, Ellie Goulding, Katy Perry & Lana Del Ray), wspomniany wcześniej legendarny Charlie Wilson, Jack Splash oraz sekcja dęta Jerry’ego Heya (Michael Jackson, Quincy Jones).

„Revolve” nagrywane było singiel po singlu – Newman nauczył się tej metody od swojego przyjaciela Calvina Harrisa.

– „Pamiętam wychodzenie na papierosa po skończonej sesji nagraniowej” wspomina Newman „i myślałem wtedy – to po prostu nierealne, że jestem w LA i tworzę swój drugi album, to naprawdę się dzieje!”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony