Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Niebezpieczne związki dziennikarza i mordercy. Prawdziwa historia „Złodzieja tożsamości”

Niebezpieczne związki dziennikarza i mordercy. Prawdziwa historia „Złodzieja tożsamości”

(fot. materiały prasowe)Ta historia miała swój początek w lutym 2002 roku, kiedy reporter z Oregonu skontaktował się z dziennikarzem „New York Times Magazine”, Michaelem Finkelem, i przekazał mu sensacyjną wiadomość. Młody, wybitnie inteligentny mężczyzna, Christian Longo, widniejący na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych osób za wymordowanie całej swojej rodziny, został ostatnio ujęty w Meksyku, gdzie podawał się za… Michaela Finkela z „New York Timesa”.
Finkel stara się ustalić, co naprawdę stało się z rodziną Longo, a jego poszukiwania przemieniają się z pracy stricte reporterskiej w psychologiczną zabawę w kotka i myszkę. Upór Finkela przyniesie efekt – Longo, oszukujący przez całe życie, ostatecznie mówi mu to, do czego nigdy nie przyznałby się w sądzie.
„Złodziej tożsamości” to niezwykła historia relacji między dziennikarzem a mordercą – niezwykła tym bardziej, że zdarzyła się naprawdę.

„Chciałem nienawidzić książkę Michaela Finkela, ale zamiast tego pokochałem ją. Fascynująca, chwilami zabawna, często bardzo dziwna. Ta budząca zachwyt proza – dziennik opisujący tajemnicze morderstwo i wyznanie winy – jest po prostu niesamowita od pierwszej do ostatniej strony.” – Jeffrey Toobin, starszy analityk prawny CNN i etatowy autor „New Yorkera”.

„Przenikliwa i pasjonująca… na każdej stronie znajdujemy rozbrajającą szczerość.” – „Publishers Weekly”

Premiera: 03.09.2015  

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony