Jestes tutaj: Home » FILM » Abigail Breslin, czekając na wielką rolę

Abigail Breslin, czekając na wielką rolę

(fot. niusnews.com)Abigail Kathleen Breslin, amerykańska aktorka urodzona 14 kwietnia 1996 roku w Nowym Jorku. Pomimo młodego wieku, dziewczyna ma już za sobą kilkanaście ról.

Na szklanym ekranie zadebiutowała mając sześć lat, był to film „Znaki”, w którym zagrała u boku Mela Gibsona i Joaquina Phoenixa. Od tamtej pory nie mogła narzekać na nudę. W kolejnym filmie „Pamiętnik księżniczki: Królewski zaręczyny” zagrała wraz ze swoim starszym bratem, Spencerem Breslin, który miał już za sobą kilka filmowych przygód. Pod koniec tego samego roku znów pojawiła się w obstawie swojego brata w komedii „Mama na obcasach”. Jak do tej pory za jej największy sukces aktorski uznaje się rolę Olive Hoover w komedii „Mała Miss” w reżyserii Jonathana Daytona i Valerii Faris. Film przedstawia dysfunkcyjną, ale za to kochającą się rodzinę, która wyrusza do Kalifornii rozpadającym się samochodem, aby mała Olive (Abigail) mogła wziąć udział w konkursie Miss. Rola ta przyniosła aktorce zaszczytną nominację do Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową, co jak na 11-letnią dziewczynkę jest wielkim sukcesem. W kolejnym filmie „Życie od kuchni” wystąpiła u boku Katerine Zeta-Jones. W 2008 roku pojawiła się m. in. w filmie „Wyspa Nim” z Jodie Foster i Gerardem Butlerem oraz „Na pewno, być może” z obsadą najlepszych aktorów (Ryan Reynolds, Isla Fisher, Rachel Weisz). Rok później zagrała wraz z Cameron Diaz i Aleckiem Baldwinem w dramacie nagrodzonym statuetką „Teen Choice” za najlepszy dramat lata pt.: „Bez mojej zgody”.

Wielki, filmowy świat ani na moment nie zapominał o Abigail. W 2013 roku zagrała w filmie Johna Wellsa „Sierpień w hrabstwie Osage” opowiadającym o pogłębieniu zażyłości córek, które z różnych powodów utraciły swoich rodziców. Dramat ten otrzymał aż dziewiętnaście nominacji do przeróżnych nagród, a Abigail znów miała możliwość uczenia się aktorskiego warsztatu od takich gwiazd jak Meryl Streep, Julia Roberts i Evan McGregor. Mogliśmy również zobaczyć Abgail w klimacie horroru „Istnienie”, thrillera „Połączenie” z Halle Berry, sci-fi „Gra Endera” z Harrisonem Fordem czy dramacie z elementami filmu akcji „Zatruta krew” z Seanem Beanem.

Abigail niewątpliwie miała od kogo uczyć się aktorstwa. Jednak jej udział w filmach to wciąż rólki, które z pewnością kiedyś pozwolą jej rozwinąć skrzydła i wykazać się swoim bogatym doświadczeniem w poważniejszych projektach. Ostatni film, w którym zagrała „Final girl”, choć jego fabuła nie jest najgorsza to jednak całość nie zachwyca. Zatem czekamy na moment, kiedy młoda aktorka będzie mogła się wreszcie wykazać, może już jako dorosła kobieta.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony