Jestes tutaj: Home » FILM » Transatlantyk odpłynął z Poznania

Transatlantyk odpłynął z Poznania

(fot. materiały prasowe)W ubiegły piątek zakończyła się, piąta już edycja, Transatlantyk Festival. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano bogaty program, pełen różnego rodzaju filmowych przeżyć.

Było trochę starych już całkiem, pokazów w stylu retro, było kino w plenerze, a przede wszystkim było sporo filmów nowych, tegorocznych, niektórych nie zobaczymy jeszcze w żadnym kinie. Do takich bez wątpienia należą hity ostatniego festiwalu w Cannes. „Amy”, co prawda wchodzi właśnie do niektórych kin w Polsce, ale już „Syn Szawła” czy zdobywca złotej palmy „Dheepan”, do obejrzenia  jak dotąd, tylko na tego typu wydarzeniach. Brawa dla organizatorów, że o takie tytuły zadbali. 

Jak zwykle Transatlantyk przygotował również opcję dla zakochanych, a może tylko ceniących sobie nieprzeciętną wygodę kinomanów. Specjalne przygotowane w tym celu łóżka na Placu Wolności cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co widać było oczywiście najbardziej, po szybkości sprzedawania biletów na łóżkowe seanse.

Niestety peanów na rzecz poznańskiego festiwalu może więcej nie być, bo z różnych stron dochodzą głosy o jego przenosinach do Łodzi. Dlaczego, skoro poznańska formuła się sprawdza? Cóż, chyba jak zwykle sprawdza się powiedzenie, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o… no właśnie – pieniądze. Transatlantyk zatem najprawdopodobniej zmienia kurs i  w przyszłym roku zawinie do innego portu.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony