Jestes tutaj: Home » FILM » Takiej Amy nie znamy

Takiej Amy nie znamy

(fot. materiały prasowe)Takiej Amy nie znamy, a właściwie nie poznamy póki nie obejrzymy wstrząsającego dokumentu o jej życiu prywatnym i zawodowym.

Akcja filmu zaczyna się w domu Amy gdy była nastolatką. Poznajemy jej koleżanki i rodzeństwo. Już jako dziewczynka przejawiała swoje uwielbienie do muzyki, choć jak sama twierdziła nie wiązała z nią zawodowej przyszłości. Bliscy znajomi zaczęli ją namawiać na występy. Po jakimś czasie jej kolega został jej menagerem, i ruszyli razem w trasę. Początki kariery piosenkarki były wspaniałe, pełne radości, młodzieńczej energii, otoczonej dobrymi przyjaciółmi. Po jakimś czasie wynajęła swoje pierwsze mieszkanie z koleżanką, która w dokumencie nie kryje swej tęsknoty za nią. Żyły jak szalone młode dziewczyny, ale nic nie wskazywało na to że Amy przekroczy niebezpieczne granice. Używki takie jak alkohol czy trawka były obecne w jej życiu od młodzieńczych lat, ale nie była jeszcze wtedy tak uzależniona. Wszystko zmieniło się gdy przeprowadziła się do Camden, gdzie poznała Blake i mieszkała sama. Już wtedy ich więź budziła niepokój, lecz jeszcze nie była ta relacja tak bardzo toksyczna, jak z czasem się stała. Na jakiś czas Blake zerwał z Amy. Przerwa ta zaowocowała kilkoma dobrymi utworami. Fenomen artystki polegał na tym że śpiewała tylko o sprawach, które się jej przydarzyły, jak stwierdziła nie mogłaby śpiewać o czymś czego nie poczuła.

Dalsza część dokumentu to rejestr jej występów, pierwszych kroków w showbiznesie i wiele nagrań intymnych. Amy zaskoczyła sława, nie potrafiła sobie z nią poradzić. Choć na początku kariery dobrze radziła sobie z mediami, udzielała błyskotliwych pełnych żartów i ironii wywiadów, z czasem jej ikra zanikała poprzez zmęczenie, uzależnienie i mocne imprezy. Media żerowały na jej coraz to bardziej upadającym wizerunku i stanie zdrowia. Od lat Amy chorowała na bulimie. Niestety życie Amy zostało zniszczone przez narkotyki i brak pomocy od jej ojca, której tak bardzo potrzebowała. Film ukazał także jak straszną machiną jest biznes. Mało kto wie, że artystka została uprowadzona w trasę koncertową. Warto obejrzeć film właśnie dlatego by choć raz spojrzeć na tę piosenkarkę inaczej niż oczami mass mediów.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony