Jestes tutaj: Home » FILM » Przejażdżka po Teheranie

Przejażdżka po Teheranie

(fot. materiały prasowe)Film „Taxi Teheran”, to historia taksówkarza-reżysera, który nakręcił film w swojej ojczyźnie. Jafan Panahi stworzył niesamowity obraz swojego miasta.

Jego pasażerami są przeróżne osoby. Jednym z nich jest handlarz filmami, które są zakazane w Teheranie. W pierwszej scenie pokazano rannego mężczyznę, któremu towarzyszy zrozpaczona i przerażona żona. Jednakże finał tego incydentu okaże się bardzo zaskakujący. Następnie taksówkarz podwozi dwie starsze kobiety wierzące w moc złotej rybki. Ta scena wywołuje uśmiech pobłażliwości, dla starszych pań. Uważam że była to jedna z lepszych scen w tym dziele. Jego pasażerką jest też szanowana pani prawnik, z którą porusza ważne kwestie społeczne dotyczące życia kobiet w Teheranie i nie tylko. Ta część filmu jest dosyć refleksyjna. Dzięki niej można wiele dowiedzieć się o polityce.

Moją ulubienicą jest jednak najmłodsza pasażerka – siostrzenica reżysera-kierowcy. Ta postać jest tak barwna, tak zabawna że nie sposób nie polubić małej „agentki”. Najpierw obraża się na swojego wujka bo ten spóźnił się po nią. Potem gdy foch małej damy mija, zaczyna bawić się w reżysera. Całkiem nieźle sobie radzi dzięki swojemu uporowi i wizji. Można powiedzieć, że talent odziedziczyła po swoim krewnym.

Mimo, że cała toczy się w taksówce to film nie jest nudny ani przydługawy. Dla mnie był on nawet za krótki. Bardzo gorąco polecam ten film na wakacyjny wieczór nie tylko dla fanów taksówek, ale przede wszystkim dla widzów inteligentnych, nie szukających efekciarskich akcji, a rzeczywistej atmosfery.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony