Jestes tutaj: Home » FILM » Sentymentalna historia

Sentymentalna historia

(fot. materiały prasowe)Film „Najdłuższa podróż” to historia o miłości. Akacja toczy się w dwóch przestrzeniach czasowych pomiędzy dwoma parami. Mamy okazję obserwować wspomnienia jednego z głównych bohaterów, którym jest Ira Levinson.

Ira opowiada swoją historię o małżeństwie z Ruth. Ich związek przechodził zarówno wzloty jak i upadki. Opowieść starszego pana, pełna miłości i niepewności urzeka młodą dziewczynę o imieniu Sophia, która sama jest w momencie kiedy spotyka miłość swojego życia, Luka Collinsa. Ich historia mimo że nie tak długa jak Iry i Ruth również jest poważna. Pełna napięć, miłości, pragnień, ambicji. Film doskonale ukazuje jak bardzo w ludzkich relacjach mają znaczenie podejmowane decyzje już na początku wspólnej drogi. Jak trudna jest sztuka kompromisu. Jak ciężko jest zrezygnować z własnych ambicji albo przynajmniej przełożyć je na dalszy plan. Wzruszająca opowieść o tym jak ciężko, ale pięknie jest dzielić swoje sukcesy i porażki z kimś kogo się kocha.

Ira może kojarzyć się z Noe z „Pamiętnika”, choć historia ta nie została pokazana w tak malowniczy sposób jak romans Sparksa. Może to wina współczesnych bohaterów, którym według mnie brakło ikry. Przystojny Luke i urocza Sophie według mnie byli za mało przekonujący. Na szczęście wątek retrospekcyjny zdecydowanie wyniósł ten film na wyższy poziom. Nachodzi mnie myśl że dzieło to byłoby ciekawsze i porywające, gdyby opowiadało tylko o losach Iry i Ruth. Reżyser miał dobry pomysł na film, jednakże odczuwam w nim brak punktu kulminacyjnego, oraz intensywnego zwrotu akcji. Mimo to polecam film na letni wieczór, ponieważ jest to obraz, który ma do przekazania głębsze wartości. Adresowany właściwie do każdego. Zarówno młodego jak i starszego widza.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony