Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Chorzy na miłość

Chorzy na miłość

(fot. ofeminin.pl)Miłość to najpiękniejsze uczucie w życiu człowieka. To właśnie ono sprawia, ze mamy motylki w brzuchu, a uśmiech nie schodzi nam z twarzy. 

Zaczynamy wspólne życie, mieszkamy razem, dzielimy się obowiązkami. Żyjemy w związku przekonani, że to właśnie z tą osoba chcemy spędzić resztę życia. Wydaje nam się, że nie potrafimy bez niej żyć.

Jednak z biegiem czasu uczucie to zmienia się. Początkowe zauroczenie, szybsze bicie serca i nieustanne myślenie o partnerze zastępuje zwykła codzienność. Nie odczuwamy ekscytacji podczas spotkań, nie odliczamy czasu do następnej randki. Częściej pojawia się irytacja, którą wyładowujemy na ukochanej osobie. Zaczynamy dostrzegać wady, denerwują nas nawyki partnera. Nie odczuwamy potrzeby spędzania ze sobą każdej wolnej chwili. Wspólne mieszkanie zaczyna zamieniać się w koszmar, kiedy to pojawiają się problemy dnia codziennego.

Wszystko zaczyna się od drobnych nieporozumień, małych kompromisów mimo, iż mamy przeczucie, że powinniśmy postąpić inaczej. Później pojawiają się niedomówienia i tłumaczenie zachowania partnera. Przyzwyczajamy się do tego, jak wygląda nasze życie, bo tak jest nam wygodniej. Boimy się zmian, nie chce nam się zmieniać swojego życia choć często jesteśmy z niego niezadowoleni. Wracamy do domu skupiając się na obowiązkach, przestajemy ze sobą rozmawiać i nie zauważamy, jak bardzo się od siebie oddalamy.

Czy potrafimy zauważyć kiedy kończy się prawdziwa miłość, a zaczyna się przyzwyczajenie?
Największy problem z tym maja kobiety. Jak wiadomo są one bardziej wrażliwe i romantyczne z natury. Jak raz pokochają to nie potrafią przestać. Idealizują swojego partnera i tłumaczą każde jego zachowanie.

Takie przyzwyczajenie z czasem może przerodzić się w obsesje. Często nie potrafimy sobie poradzić z rozstaniem. Czujemy, jakby zabrano nam kawałek świata. Sądzimy, że nasze życie nie ma już sensu i często takie myślenie prowadzi do samobójstw.

Każdy z nas powinien w pewnym momencie swojego życia zastanowić się czy walka o związek ma jeszcze sens i czy to co czujemy do drugiej osoby to wciąż miłość czy już tylko przyzwyczajenie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony