Jestes tutaj: Home » FILM » Pomiędzy sceną, a ringiem – Mickey Rourke

Pomiędzy sceną, a ringiem – Mickey Rourke

(fot. materiały prasowe)Mickey Rourke znany jest pod dwoma postaciami: aktora i boksera.

W jego życiu najpierw pojawił się sport walki. Już jako dzieciak zapisał się na kurs samoobrony, gdzie otarł się o boks. Postanowił, że będzie on stanowił sens jego życia. Od pierwszej wygranej walki, którą stoczył mając lat 12, szczęście mu sprzyjało. Wygrywał prawie wszystkie walki i zdobył Złotą Rękawicę w 1971 roku. Doznając wielu poważnych kontuzji postanowił zawiesić na jakiś czas swoją karierę bokserską. Z Miami na Florydzie przeprowadził się do Nowego Jorku. Tam rozpoczął kurs aktorstwa. Zadebiutował w komedii Spielberga „1941”. Kolejne produkcje, w których brał udział nie niosły ze sobą oczekiwanego sukcesu. Jedną z większych ról była postać amanta w filmie „9 i 1/2 tygodnia” w 1986 roku. Za postać zagadkowego milionera („Dzika orchidea”) jak również recydywisty, który zbiegł z więzienia („Godziny rozpaczy”) został nominowany do Złotej Maliny za najgorszego aktora.

W latach 90. nastąpił kolejny przełom w życiu Mickeya. Nie otrzymywał żadnych poważnych ról. Postanowił wrócić do boksu, co okazało się błędem. Doznając licznych urazów, głównie twarzy, poddawał się wielu operacjom plastycznym, które nie przynosiły oczekiwanych efektów. W 2003 roku pojawiła się nadzieja na powrót Mickeya na wielki ekran. Za sprawą Roberta Rodrigueza aktor pojawił się w filmie „Pewnego razu w Meksyku. Desperado 2”, a później w „Sin City: Miasto Grzechu”. Dopiero, kiedy połączył swoje dwie pasje, osiągnął szczyt kariery aktorskiej. Była to rola boksera w dramacie „Zapaśnik”, za którą otrzymał nominację do Oscara i nagrodę Złotego Globa. Późniejsze jego role nie były już tak znakomite. Wystąpił w takich filmach jak: „Iron Man 2”, „Sin City 2: Damulka warta grzechu”, „Immortals. Bogowie i herosi”.

W tym roku zobaczymy Mickeya w „Skin Traffik”, gdzie wystąpi u boku m. in. Daryl Hannah. Obecnie aktor jest w sześcioletnim związku z rosyjską modelką Eleną Kuletskayą, który uważa za bardzo udany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 040 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony