Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Od miłości do nienawiści jeden krok

Od miłości do nienawiści jeden krok

(fot. w-spodnicy.ofeminin.pl)Miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć w życiu człowieka. Spędzamy mnóstwo czasu na poszukiwania swojej drugiej połówki. Każdy z nas doskonale zna ten moment, kiedy w brzuchu pojawiają się motylki, a myśli zaprząta tylko ta jedna osoba.

Jednak najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie czym właściwie jest miłość? Jest to jedna z najbardziej istotnych potrzeb w naszym życiu. Miłość to pokrewieństwo dusz. Magia, która jest wyczuwalna między dwojgiem ludzi. To rozumienie się bez słów, zaufanie, obecność. Obdarzanie się uśmiechem każdego dnia, dzielenie się szczęściem i problemami.

Miłość łączy dwoje różnych ludzi. Każde z nich ma inne poglądy, plany na przyszłość, cele, spojrzenie na świat. Oboje wnoszą coś do swojego związku. Często wynieśli z domu inne nawyki, schematy i przekonanie o tym co się w życiu liczy i jak ono ma wyglądać. Mimo to, podobno przeciwieństwa się przyciągają.

Różnice niekoniecznie muszą dzielić. Często bywa tak, że wzbogacają związek i sprawiają, że podsycają one żar miłości. Zależy to od tego, jak je postrzegają i w jaki sposób będą je wykorzystywać. Nie muszą się we wszystkim ze sobą zgadzać. Najważniejsze jest to, by dojść do porozumienia i szanować zdanie partnera.

Z czasem, kiedy stan zakochania mija pojawiają się pierwsze konflikty. Zaczynamy dostrzegać wady i złe nawyki ukochanej osoby. Często potęgują się żale, krytyka, pretensje. Zamiast bliskości, którą czuliśmy na początku pojawia się niechęć i odrzucenie.

Mówi się wtedy, że „od miłości do nienawiści jest jeden krok”, ale dlaczego tak się dzieje? Co jest tego powodem?

Dotyczy to związków opartych na skrajnych emocjach. Zazwyczaj, kiedy kobieta za bardzo pragnie być kochana, a mężczyzna traktuje swoją partnerkę, jak własność. Pojawia się zaborczość, zazdrość i brak zaufania. Często taki konflikt kończy się zdradą. Wtedy zazwyczaj nie ma już czego ratować. To właśnie jest ten punkt kulminacyjny, po którym miłość zamienia się w nienawiść. Nie chcemy mieć z partnerem nic wspólnego, czujemy złość i obrzydzenie. I mimo, iż łączyło dwoje ludzi ogromne uczucie to nie ma już możliwości naprawy tego związku. Dbajmy o nasz związek i pielęgnujmy miłość, bo jak to się mówi „Docenisz, jak stracisz. Stracisz jeśli nie docenisz.”

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony