Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » IAMX w Polsce

IAMX w Polsce

(fot. materiały prasowe)Długo wyczekiwany koncert IAMX już w listopadzie tego roku. A dokładnie trzydziestego w Klubie Stodoła w Warszawie. To wielka niespodzianka dla fanów jego muzyki. Szczególnie, że poprzedni koncert został odwołany z powodów zdrowotnych muzyka.      

Na szczęście nie zapomniał o swoich fanach w Polsce i zapowiedział trasę obejmującym nasz kraj. Niesamowity Chris pochodzi z Wielkiej Brytanii, następnie przeprowadził się do Berlina, tam powstało kilka dobrych utworów z akcentami języka niemieckiego, od niedawna mieszka w Los Angeles. Nowy krążek powstał między innymi pod wpływem nowego otoczenia Chrisa, ale także jest podsumowaniem życia w Niemczech. Artysta ten inspiruje się miejscami w których żyje i wydarzeniami z nich. To wielka niespodzianka dla fanów jego muzyki. Artysta wydał niedawno singiel zapowiadający jego nowy album Happiness. Nie rozczarował. Utwór utrzymany w specyficznym stylu artysty, co nie oznacza że jest nudny. Jak na niego przystało nie jest to lekki utwór, jego tematyką jest śmierć i hipokryzja. Mocny tekst ale muzyka delikatna dla ucha.  Na tym polega fenomen artysty. Śpiewa o trudnych sprawach takich jak śmierć, narkotyki, zawiłe związki międzyludzkie, czasem polityka, ale muzyka nie dobija, wręcz przeciwnie można czuć ulgę.

Kto lubi psychodeliczne klimaty, koniecznie powinien udać się na koncert. Natomiast tym którzy nie znają jego muzyki gorąco polecam chociaż przesłuchanie kilku utworów, ze względu  na to że piosenkarz  jest nietuzinkowy, tajemniczy, oryginalny i niekomercyjny. O życiu prywatnym artysty nie wiele wiadomo. W jednej  z nielicznych wypowiedzi Chris stwierdza że IAMX bardzo się różni od jego prywatnego JA i jest tylko i wyłącznie grą przed publicznością. Warto zobaczyć tę „grę” na żywo i dać porwać się temu cyrkowi.  Kto wie może artysta uchyli rąbka tajemnicy o sobie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony