Jestes tutaj: Home » FILM » Aktorka mrocznych ról i ekstrawagancki reżyser. To się musi udać

Aktorka mrocznych ról i ekstrawagancki reżyser. To się musi udać

(fot. materiały prasowe)Eva Green – 35-letnia aktorka o francusko – szwedzkim pochodzeniu. Na ekranie zadebiutowała w filmie „Marzyciele” w 2003 roku.

Od tamtej pory grała już tylko z najlepszymi, przykładem jest film „Królestwo niebieskie”. W „Casino Royale” zagrała u boku Daniela Craiga. W „Złotym kompasie” pierwszy raz wcieliła się w rolę wiedźmy. Kolejne filmowe postacie również były specyficzne. W „Franklynie” zagrała studentkę mającą problem z zaakceptowaniem samej siebie i podejmującej próby samobójcze. W 2009 na szklanym ekranie wcieliła się w postać nauczycielki wychowania fizycznego molestującej swoją uczennicę. Pierwsza rola serialowa Evy Green to bezwzględna Morgana Le Fay, która aby oczyścić tron z potencjalnych pretendetów jest zdolna użyć nawet sił nadprzyrodzonych („Camelot”). Produkcja ta zakończyła się po pierwszym sezonie. Natomiast drugi serial „Dom grozy”, w którym toczy niekończącą się walkę z nawiedzającym ją duchem, cieszy się dużą popularnością, a fani zacierają ręce w oczekiwaniu na odsłonę trzeciego sezonu zapowiadanego na 2016 rok. Trudno już sobie wyobrazić Evę Green w innych klimatach niż w tych prezentowanych dotychczas. W „Sin City 2: Damulka warta grzechu” aktorka staje się demoniczną kobietą żądną zemsty, a w drugiej odsłonie „300” jest już Artemizją – boginią zemsty.

Wszystkie aktorskie wcielenia Evy Green mają wiele ze sobą wspólnego: są mroczne, intrygujące i niosą ze sobą dreszcz emocji, jednak aktorka zdecydowanie sprawdza się w konwencji specyficznych ról. Zatem jeszcze większą ciekawość budzi zapowiedź przyszłej współpracy Evy z reżyserem Timem Burtonem, który znany jest z niekonwencjonalnych produkcji filmowych. Jednym z ulubieńców Tima jest aktor Johnny Depp, z którym spotkał się na planie takich filmów jak „Edward Nożycoręki”, „Jeździec bez głowy”, „Sweeney Todd” czy w najnowszej odsłonie „Alicji w Krainie Czarów”. Wyreżyserował również słynną „Planetę małp”. Kolejnym jego przedsięwzięciem ma stać się film „Osobliwy dom Pani Peregrine”, do którego zaprosił właśnie Evę Green. Fabuła filmu będzie oparta na powieści Ransoma Riggs’a o tym samym tytule, a akcja filmu będzie miała miejsce na tajemniczej wyspie, na której niegdyś mieścił się dom dla sierot.

Polska premiera filmu zapowiadana jest na 4 marca 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× siedem = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony